Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

"Państwo traktuje przedsiębiorcę jak złodzieja". Szymon Hołownia o podatkach

31
Podziel się:

Przedsiębiorcom trzeba po prostu nie przeszkadzać, a nie traktować ich jak złodziei – stwierdził Szymon Hołownia na spotkaniu z sympatykami. Podkreślił, że osią programową Polski 2050 są inwestycje w zieloną energię. A te, jego zdaniem, będą możliwe, gdy odblokujemy pieniądze z KPO.

"Państwo traktuje przedsiębiorcę jak złodzieja". Szymon Hołownia o podatkach
KPO. Szymon Hołownia: potrzebujemy inwestycji w zieloną energię (PAP, PAP/Piotr Nowak)

Na spotkaniu z sympatykami w Szczecinie Szymon Hołownia odwołał się do swoich spotkań z mieszkańcami Stargardu. Wspomniał, że wokół niego zgromadziły się dwie grupy: zwolenników i przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Między nimi szybko zaognił się spór o politykę obecnego rządu.

– Usłyszałem, że oni (PiS – przyp. red.) "tyle pieniędzy rozdają, jak jeszcze nigdy nie rozdawali". A ja im mówię na to: "ale skąd oni te pieniądze wzięli? Pożyczyli". A nasze dzieci i wnuki będą musiały spłacać te długi – opowiadał polityk Polski 2050.

Jest coś takiego jak solidarność między pokoleniami. Po tym, jak my zejdziemy z tego świata, wejdzie na niego ktoś kolejny. I my chcemy się dzielić tym dobrem, które otrzymaliśmy. Zasada Polski 2050 jest prosta: nie przeszkadzać, pozwolić działać tym, którzy potrafią i opiekować się tymi, którzy tego potrzebują – stwierdził Szymon Hołownia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska potrzebuje atomu. "Każda nowa technologia budzi obawy, ale niech przemówią argumenty"

Państwo nie może traktować przedsiębiorców jak "przestępców"

Jako przykład osób, którymi się trzeba opiekować, przywołał opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Opowiedział, że na spotkaniu z ich przedstawicielami poznał wiele patologii systemu, gdzie np. pewne określone zarobki sprawiają, że przestają mieć oni prawo do zasiłku. Jak stwierdził, trzeba skończyć z polityką, w której państwo ma pieniądze na "ideologiczne" programy, ale brakuje ich na realną pomoc dla potrzebujących.

Grupą, której natomiast nie wolno przeszkadzać, są przedsiębiorcy. Natomiast, w jego ocenie, obecnie państwo traktuje ich "jak przestępców"

Rozmawialiśmy o państwie, które w ciągu ostatnich 8 lat zrobiło 25 wielkich zmian podatkowych. Które nie trzyma się reguł, które samo ustala. Które pisze jakąś wielką regulację podatkową, a potem, jak pytasz o interpretację, to wydaje ci kilka sprzecznych i odsyła cię do sądu. Czyli samo nie wie, co miało na myśli, gdy tworzyło regulację podatkową i to sąd musi wyjaśnić, o co państwu chodziło – stwierdził Szymon Hołownia.

Następnie wskazał, że jedną z największych patologii jest obowiązek zapłaty faktury VAT od wystawionej faktury. – Jak możesz prowadzić biznes w kraju, który każe ci płacić VAT od niezapłaconej faktury? Ktoś nie zapłacił ci faktury, a ty musisz od tego zapłacić podatek. Czy to jest sprawiedliwe? Czy to ma sens? – zapytał retorycznie.

"Potrzebujemy zielonej energii"

Polityk Polski 2050 przypomniał też, że wciąż nie są odblokowane pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. A to właśnie one są potrzebne do realnych inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE).

Najbliższe lata będą o energii i my już to wiemy, bo widzimy dzisiaj rachunki za prąd. Bo widzimy, ile płacimy za chleb, a składową jego ceny jest piec, który jest najczęściej na prąd. Dzisiaj potrzebujemy zielonej energii, by zbić inflację i napędzić inwestycje z Zachodu – powiedział Szymon Hołownia.

Stwierdził, że przez to, że jesteśmy gospodarką węglową, a nie OZE, to zachodnie firmy wolą inwestować u naszych sąsiadów. Skrytykował też koncerny energetyczne. Jego zdaniem, dziś tylko one zarabiają na energetyce. A inwestycje w OZE sprawi, że zyski z energetyki będą rozkładać się równomierniej na rynku – stwierdził polityk Polski 2050.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Antek
7 miesięcy temu
to jak traktowani są przedsiębiorcy to jakaś masakra, juz prawie zwijałem biznes, na szczęści w pore dowiedziałem sie o faktoringu od efaktor
TED
7 miesięcy temu
Panie Hołownia państwo nie tylko może i powinno traktować przedsiębiorców ( dzisiaj zwanych biznesmenami ) jak złodziei ,ale nawet musi i na równi z nimi powinno traktować tak zwanych darczyńców odpisujących 1,5 % należnych państwu podatków na różnego typu fundacje !!! Jeśli są takimi filantropami to niech państwu oddadzą należność w całości a te 1,5 % wpłacą na fundacje ze swoich zysków netto !!!!!!!!!!!!!!!
123
7 miesięcy temu
Holownia z Kamyszem 7,99 % i pozamiatane na nieszczęście Polski
WWW
7 miesięcy temu
Jaki program ma Holownia dotyczacy np. podatkow? Czy tylko krytyka , tego co jesti nic wiecej?
Quark
7 miesięcy temu
2050 jest przede wszystkim bezkrytycznym zwolennikiem unijnych eko-ideologii, których gigantycznym kosztem wdrożenia zostaną obarczeni zwykli obywatele. To też trzeba wziąć pod uwagę na wyborach. Rząd powinien reprezentować Polaków na forum EU, a oni będą reprezentować EU w Polsce.
...
Następna strona