Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|
aktualizacja

5 oryginalnych i nieoczywistych miejsc na weekend. Nasz przewodnik

2
Podziel się:

Weekendowe wypady to odskocznia od codziennej rutyny. Takie wyjazdy należą do tanich i można się na nie zdecydować praktycznie z dnia na dzień. Przygotowaliśmy dla was mały przewodnik po mniej oczywistych atrakcjach turystycznych w Polsce.

5 oryginalnych i nieoczywistych miejsc na weekend. Nasz przewodnik
CRS "Ukiel" w Olsztynie to piękny kompleks nad największym jeziorem w Olsztynie (Adobe Stock)

Wakacje 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Nie potrzeba jednak całego urlopu, żeby wyskoczyć na weekend gdzieś w Polskę. Miejsc wartych odwiedzenia nad Wisłą jest mnóstwo. Przygotowaliśmy dla was nieoczywisty przewodnik po ciekawych miejscach idealnych na weekendowy wypad.

CRS ”Ukiel” – plaża miejska w Olsztynie

Stolica Warmii i Mazur ma do zaoferowania turystom jeden z najpiękniejszych kompleksów plażowych w Polsce. CRS ”Ukiel” powstał w miejscu zaniedbanej plaży miejskiej nad jez. Ukiel.

Zapuszczone tereny nad jeziorem zamieniły się w idealne miejsce do spacerów i spędzania wolnego czasu nad jednym z olsztyńskiej jezior.

Zobacz także: Paszport covidowy. Kto będzie miał prawo nas sprawdzić?

Na turystów czekają położone nad jeziorem knajpy, klub fitness, hotel i piękne widoki. Na terenie kompleksu znajduje się też bowl dla fanów deskorolki, rolek i rowerów BMX. Plaża położona jest bardzo blisko centrum Olsztyna, a dojazd do niej zajmuje ze starówki około 15 minut.

Piramida w Rapie

Grobowiec rodziny Farenheit to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Mazurach. Budowla położona jest niedaleko Bań Mazurskich i bardzo blisko granicy z Obwodem Kaliningradzkim. W grobowcu pochowano siedem osób z rodziny niemieckich baronów.

Do 2010 roku grobowiec był otwarty i można było zobaczyć znajdujące się tam zmumifikowane ciała dawnych mieszkańców tych terenów. Budowla powstała w 1811 roku. Jest wzorowana na egipskich piramidach.

Figura Jezusa w Świebodzinie

Zdania na jej temat są mocno podzielone, ale nie zmienia to faktu, że ogromną figurę Jezusa w Świebodzinie zna pewnie każdy mieszkaniec Polski, dlatego też warto zobaczyć tę monumentalną budowlę na własne oczy.

Świebodziński Jezus ma 34 metrów wysokości, stoi na 16-metrowym cokole, a rozpiętość ramion to aż 24 metry. Posąg znajduje się na przedmieściach Świebodzina. Naprawdę trudno tę atrakcję przeoczyć, bo widać ją z bardzo daleka.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Wałbrzyski kompleks kopalniany to idealny przykład tego, jak można zagospodarować tereny po zamkniętej kopalni. Zamknięcie wałbrzyskiej kopalni było dramatem dla pracowników, ale władzom udało stworzyć w tym miejscu wizytówkę nie tylko Wałbrzycha, ale całej okolicy.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa atrakcja turystyki poprzemysłowej w Polsce. Rewitalizacja dawnej Kopalni Węgla Kamiennego "Julia" zakończyła się w 2014 roku.

Psie Pole

Według podań Wincentego Kadłubka to tam miała miejsce bitwa w 1109 roku, która miała być wielkim sukcesem polskiego rycerstwa w starciu z Cesarstwem Niemieckim. Obecnie jest to osiedle we Wrocławiu.

Zabudowa nie przypomina typowych osiedli, ponieważ miejscowość Psie Pole została włączona w granice administracyjne Wrocławia w 1928 roku i zachowała dzięki temu układ typowy dla miasta. Zaniedbana część Wrocławia w XXI wieku zyskała dzięki rewitalizacji.

Pojawiły się się tam pierwsze knajpy, a zabytkowe kamienice zostały odnowione. Mały rynek na Psim Polu pierwszy raz od wielu dekad przestał odstraszać. Dlatego też warto zmienić plany i zamiast oklepanych miejsc na mapie Wrocławia odwiedzić Psie Pole.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
1952 R.
3 lata temu
Najpiękniejsze plaże w Polsce to są dzikie plaże.
m-53
3 lata temu
Z niewiadomego powodu dziennikarz-yny ostatnimi czasy nagminnie używają słowa "knajpa" Dla mnie jet to określenie pejoratywne równoważne ze speluną, mordownią. Niby zachęcają a określenia nieodpowiednie. Sympatycznym określeniem jest np. knajpka.