Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Urzędnicy chcą wcisnąć bloki nad jeziorem. Mieszkańcy protestują

13
Podziel się:

Cena wywoływacza za 11 hektarów nad olsztyńskim jeziorem to 4,2 mln złotych. Olsztyński ratusz chce, żeby powstały tam bloki mieszkalne. Właściciele okolicznych nieruchomości protestują.

Urzędnicy chcą wcisnąć bloki nad jeziorem. Mieszkańcy protestują
Tereny nad jez. Ukiel w Olsztynie są bardzo atrakcyjnym miejscem pod inwestycje mieszkaniowe (Adobe Stock)
bETNiAvF

Olsztyński ratusz chce sprzedać atrakcyjną działkę nad jez. Ukiel. Cena wywoławcza to 4,2 mln złotych. Na nabywcę czeka 11 hektarów położonych między ul. Bałtycką, ul. Kanarkową i linią kolejową łączącą stacje Gutkowo i Olsztyn Główny.

Działki, jak wiele innych miejsc w Olsztynie, nie obejmuje plan zagospodarowania. Mimo jego braku ratusz chce, żeby w tym miejscu powstała zabudowa mieszkaniowa. Olsztyńska ”Wyborcza” informuje, że mieszkańcy okolicznych nieruchomości są przeciwni pomysłom ratusza. Obawiają się, że w związku z przyszłą inwestycją pojawią się problemy komunikacyjne.

Ratusz w pierwszej kolejności chciałby sprzedaży ziemi deweloperowi, który postawiłby niedaleko jeziora bloki. Według wyliczeń można tam wybudować około 800 mieszkań.

bETNiAvH

Według mieszkańców ma to wpłynąć negatywnie na komunikację w okolicy. Ulica Bałtycka łączy centrum Olsztyna z popularnymi wśród mieszkańców i turystów jeziorem Długim i jeziorem Ukiel. Dodatkowo jest to trasa wylotowa w kierunku Morąga.

Zobacz także: Koniec umów śmieciowych? Polski Ład da nowe narzędzia Inspekcji Pracy do ich eliminowania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNiAwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
księgowy
6 miesięcy temu
czyżby miasto ma jakieś ukryte długi i zobowiązania wobec państwa lub banków że wzioł takie desperackie kroki .
Legolas
6 miesięcy temu
Pewnie gość jest z PO oni lubią wszystko niszczyć, a pewnie Rafał podpowiedział był w Olsztynie niedawno, oby ścieków nie wpuszczali do jeziora
Warmiak
6 miesięcy temu
Ta działka nie leży nad jeziorem tylko za ruchliwą ulicą i przy torach kolejowych
bETNiAwj
bigos
6 miesięcy temu
Bzdury, te tereny są po przeciwnej stronie ulicy Bałtyckiej, w kierunku linii kolejowej, a nie w kierunku jeziora. Teren mało ciekawy. Zeby dojść do jeziora trzeba przejść ulicę o bardzo dużym natężeniu ruchu. Po co to pisać głupoty jak się nie wie w czym rzecz.
Marta
6 miesięcy temu
Mega tanio. I bloki nad jeziorem? Teraz już wszędzie muszą zepsuć piękne miejsca