Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Poczta Polska. Z jednej strony program dobrowolnych odejść, z drugiej – rekrutacja na umowy śmieciowe

20
Podziel się:

W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł, nieco więcej za kierownicą. Poczta Polska przygotowuje się do przedświątecznego szczytu paczkowego i rekrutuje pracowników. I tak, jedną ręką poczta wręcza umowy cywilnoprawne, drugą – wypowiedzenia. Szykuje się bowiem program "dobrowolnych odejść".

Poczta Polska. Z jednej strony program dobrowolnych odejść, z drugiej – rekrutacja na umowy śmieciowe
Coraz mniej kupujemy w sklepach stacjonarnych, a wybieramy sklepy internetowe. Stąd zwiększone zainteresowanie usługami Poczty (Shutterstock)

Poczta Polska już zaczyna rekrutować osoby, które dołącza na kilka tygodni i pomogą rozładować przedświąteczny natłok paczek. W grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć milion.

W okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek niż średnio w innych tygodniach roku – informuje Poczta w komunikacie.

Nie ma więc co czekać, trzeba zrekrutować co najmniej 1200 dodatkowych kierowców, pracowników sortowni i kurierów.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Chętnie nie powinni sobie jednak robić nadziei na stałą pracę, bo oferta skierowana jest przede wszystkim nawiązaniem współpracy z osobami zainteresowanymi umowa zlecenia.

A ile można zarobić? Osoby, które będą pracować w sortowniach otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę.

Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności. Osoby, które podejmą pracę na stanowisku pracownika ochrony otrzymają wynagrodzenie obowiązujące na tym stanowisku w ramach zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. 

Poczta Polska i firmy kurierskie co roku zwiększają zatrudnienie przed Bożym Narodzeniem. W tym roku, w związku z trudną sytuacją na rynku, znalezienie chętnych do pracy nie powinno nastręczać trudności. Inna sprawa, że wśród pocztowców są osoby, które być może bardzo by chciały podjąć dodatkowe obowiązki, by dorobić, ale nie mają szansy. Jak już pisaliśmy, Poczta przygotowuje Programu Dobrowolnych Odejść. Powód: problemy finansowe spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Medyk
4 lata temu
To właśnie dobra zmiana. Poczta firma państwowa daje umowy z którymi walczy nasz kochany rząd.
jjj
4 lata temu
Dlaczego używacie tego idiotycznego określenia "umowy śmieciowe"? Za każdym razem gdy je widzę, stresuję się, że znowu podnoszą opłaty za śmieci. Umowy cywilnoprawne mają swoje wady, ale też i zalety. Media powinny informować, a nie uprawiać propagandę wg jakiejś tam linii.
fred
4 lata temu
Poczta Polska nie ma czasu na doręczanie przesyłek, bo przecież sprzedaje albumy o papieżu. Wchodzi się do urzędu pocztowego jak do sklepu z pamiątkami religijnymi.
Erni
4 lata temu
Poczta, podobnie jak inne państwowe molochy jest przeżarty biurokracja, pozbawiona wizji rozwoju i mocy decyzyjnej by coś zrobić, już dawno przegrała walkę na dostarczanie paczek, poza tym wizerunek w placówkach poczty czuje się jak w sklepie wielobranżowym !, gdy dojdzie do jeszcze większej informatyzacji ( jak urzędy przestawia się na e-mail, nie oszukujmy się przesłanie bezpiecznie pisma urzędowego droga elektroniczną to nie kwestia technologii tylko opór mentalny ludzi ), to padnie całkowicie.
reszka
4 lata temu
Kiedyś maiłem sprawę w biurze poczty, nie urzędzie to o 14:50 już trudno kogoś zastać....