Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Budimexu: Potrzebne 700 miliardów na nowe mieszkania

"Potrzebujemy 2 mln - 2,3 mln mieszkań. Mamy sporo do zrobienia" - mówił w pierwszym odcinku programu "Biznes mówi" prezes grupy budowlanej Budimex Dariusz Blocher.

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
olo
3 lata temu
kupowac bo taniej nie bedzie, kto nie kupil mieszkania ten przegral zycie
kiedy zrozumi...
3 lata temu
Wraca koncepcja ...eskimoskich kamieniczników. Opcja, że Polak jest niewolnikiem bez własności we własnym państwie powraca. Śpijcie dalej Rodacy.
Misio
3 lata temu
trzymam kasę na koncie bo nowych mieszkań nie da się kupić. Kobyły, klocki bez zieleni ciasno poustawiane dookoła obudowane... szkoda pieniędzy na to, człowiek i tak będzie niezadowolony w takim czymś, a starej wielkiej płyty tez nie kupię... więc kasa leży i marnieje...
marzan
3 lata temu
Mieszkania, trochę jak medycyna, to obszar, w którym na dobrą sprawę nigdy się nie powie "mamy dość, wystarczy". Polacy już za Gierka mieli gdzie mieszkać, wszyscy - przecież nie koczowały woków miliony ludzi w kartonach i śpiworach. Dom miał każdy. Potem zbudowano miliony nowych domów, starych nie burząc - i nadal mamy głód mieszkań. Dlaczego? Ano, bo apetyty nam wzrosły. Kiedyś rodzina 2+2 mieszkała sobie szczęśliwie w 2 wcale nie jakichś wielkich pokojach. Dwie osoby na izbę - to była norma. Dziś jedna osoba na izbę - to już jest głód mieszkaniowy, bo jakże się gnieździć w 4 osoby w 4 pokojach? 6 by się przydało. I większych, koniecznie dużo większych. Do tego po łazience na każdą dwójkę, bo co to za dom z jedną na czworo? I tak nam rosną aspiracje, a wraz z nimi, paradoksalnie, wychodzi na to, że im dalej od wojny i im więcej w Polsce domów, tym trudniej o mieszkanie i więcej ludzi narzeka. Cóż, człowiek to bestia o nieograniczonej żarłoczności. Będziemy mieli po pałacu z 50 pokojami na jedynego lokatora - i będziemy narzekać, no bo jak to: jeden i ten sam pałac na cały rok? A powinien być co najmniej jeden na zimę i drugi na lato. No i jeden nad morzem, drugi w górach. Co już daje 4 pałace, najskromniej licząc. I póki tych 200 w sumie pokoi na Polaka nie otrzymamy - możemy śmiało mówić o głodzie mieszkaniowym który nie został zaspokojony.
wqerd
3 lata temu
POTRZEBNE to sa 2 wieze zeby7 Jarek miał setki milionow reszta jest nie wazna