Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Problemy z Krajowym Planem Odbudowy. Rzecznik rządu tłumaczy. Winna biurokracja i wakacje

14
Podziel się:

Piotr Müller tłumaczy opóźnienia w akceptacji Krajowego Planu Odbudowy biurokracją. Zdaniem rzecznika rządu wrzesień jest realnym terminem zaakceptowania polskiego planu przez UE.

Problemy z Krajowym Planem Odbudowy. Rzecznik rządu tłumaczy. Winna biurokracja i wakacje
Piotr Müller tłumaczy opóźnienia KPO przedłużającą się biurokracją (KPRM, Adam Guz)

Rzecznik rządu Piotr Müller ma nadzieję, że Krajowy Plan Odbudowy zostanie zaakceptowany przez Komisję Europejską we wrześniu. Zdaniem polityka przedłużający się proces akceptacji KPO to skutek biurokracji.

- Liczę na to, że jest to realny termin, jeśli chodzi o wrzesień. Natomiast musi tu oczywiście być dobra wola ze strony KE, żeby zamknąć ten etap biurokratyczny – tłumaczył w Polsat News polityk PiS.

Stoi to w sprzeczności z doniesieniami medialnymi dotyczącymi wypowiedzi unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego.

Zobacz także: Inflacja najwyższa od lat. Balcerowicz ostro komentuje tłumaczenie wiceministra

Europejski polityk miał powiedzieć podczas posiedzenia komisji ekonomiczno-budżetowej Parlamentu Europejskiego, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

PiS zaprzecza takiej interpretacji. Zdaniem wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy, "procedura przyjęcia KPO nie ma związku z innymi procedurami UE".

Piotr Müller ma nadzieję, że KPO zostanie zaakceptowany jeszcze we wrześniu.

- To zachowanie ze strony KE ja tylko mogę zrzucić na to, że był okres wakacyjny, że przedłuża się ten element biurokratyczny. Ale mamy wrzesień, wszyscy wracają na pokład w Komisji i jestem przekonany, że ten temat musi w ciągu kilku tygodni być zamknięty i środki powinny do Polski popłynąć" – powiedział Piotr Müller Polsat News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
yahu
2 lata temu
Ja to gdzieś słyszałem Gierek czy Gomułka? Plany 5letnie 10letnie itd. a teraz to winna UE bo przykręcili kranik z forsą, Szydło dobrze mówi, te pieniądze nam się należą
ZMIECIO
2 lata temu
Oj, coś mi się zdaje, że dołączył pan do grupy kłamców. To nie biurokracja / choć potężną stworzyliście / a nie stosowanie się do zaleceń UE a ta po prostu zakręciła kran z pieniędzmi, które ujęliście w planowaniu wydatków na ten Polski chłam.
avdz
2 lata temu
plan odbudowy za pieniądze pracujących i przedsiębiorców. Rządzący mówią że nie opodatkowują nas, ale tych podłych kapitalistów - banki podatkiem bankowym, wielkie markety podatkiem od powierzchni handlowych, podatek cukrowy dla naszego zdrowia, od mediów i smartfonów itd. A kto za to zapłaci? I tak my zapłacimy, bo podniosą nam opłaty bankowe i ceny za towary. Wszyscy oddamy te 500+, 13-te i 14-te emerytry. O to jestem spokojny. Ludzie u władzy nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi bez pomocy rządzących
xxxxxTuska i
2 lata temu
!!!!! PO
Kacz👎
2 lata temu
Haha ....pis to rządy dyletantów z trzema klasami podstawówki! Wypadek , pomyłka i upadek społeczeństwa ! Rządy obłąkanych ludzi !