Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MBL
|
aktualizacja

Profesjonalne maseczki. "Powinno się wprowadzić ceny urządowe"

72
Podziel się

Profesjonalne środki osobistej ochrony powinny być w zakresie finansów każdego Polaka. Dlatego - jak tłumaczy prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzej Matyja - warto wprowadzić ceny urzędowe.

Profesjonalne maseczki. "Powinno się wprowadzić ceny urządowe"
Maseczki ochronne. Powinny być w tej samej, niskiej cenie? (Unsplash.com)
bDSDYFDp

Rząd zawęził materiału do zasłaniania nosa i ust do profesjonalnych maseczek i przyłbic, ale używanych razem z maseczami. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej to dobry pomysł. Trzeba jednak - jak tłumaczy - zadbać o jeden szczegół.

- Od dawna mówiliśmy, że przyłbice to pseudoobrona. Należy wrócić do masek profesjonalnych, które spełniają wymogi filtrujące - powiedział w Radiu Zet prof. Andrzej Matyja.

bDSDYFDr

- Kiedy wprowadza się nakaz noszenia właściwych masek filtrujących, to powinno się równocześnie zabezpieczyć możliwość nabycia takich maseczek, bo części społeczeństwa nie stać na to, by kupić taką profesjonalną maseczkę - zaznaczył.

Co to oznacza? Profesor rekomenduje w ten sposób, aby wprowadzić urzędowe ceny na wspomniane wyroby.

Przypomnijmy, resort zdrowia rekomenduje używanie maseczek chirurgicznych i filtrujących (np. FFP2 czy N95). Mogą to być także maseczki bawełniane lub jednorazowe.

bDSDYFDx
Zobacz także: Podatki w Polsce. "Czas obniżyć opodatkowanie ludzi najmniej zarabiających"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDYFDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(72)
Masoneczka
miesiąc temu
Zgodnie z Konstytucją RP to władze publiczne mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo obywatelowi, a skoro tak, to maski N95 powinni wydawać za darmo z obowiązkiem zwrotu zużytej (aby nie dochodziło do odsprzedaży) - po dostarczeniu zużytych masek - utylizacja lub ich odnowa i wstawienie nowego filtru na koszt państwa. W końcu za coś podatki płacimy!
Ministerstwo
miesiąc temu
uuuu, jak tak dalej pójdzie, wkrótce powstanie MINISTERSTWO D/S MASEK OCHRONNYCH - myślę, że Sasin będzie wtedy najlepszym jego ministrem
producent
miesiąc temu
A KTO BĘDZIE (JEST) PRODUCENTEM? PROSZĘ O TYM WSPOMNIEĆ, BO TO WAŻNE i WSZYSTKO WYJAŚNIA.
bDSDYFDT
ssssssssssss
miesiąc temu
skoro może byc maseczka ze szmatki to podobnie może byc szalik który ma kilka warstw, tak by nakazywała logika(??????)
liczydło
miesiąc temu
wyobrażcie sobie ludzie,że codziennie po dwie trzy maski każdy zużywa,bo zalecenia są takie żeby do czterech godzin nosić takie maski.Na świecie jest 7 miliardów ludzi,niech tylko połowa znich nosi takie maski po trzy na dzień,to wychodzi dziesięć miliardów masek.tyle wyprodukować i zutylizować to ile jest na miesiąc,a ile przez rok????
...
Następna strona