Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Protest rolników w Warszawie. Posypały się kary

16
Podziel się

Blisko 30 rolników zostało ukaranych za protest na Placu Zawiszy w Warszawie. Od prac społecznych po kary grzywny - od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapłaci 3 tys. zł.

Kary za protest rolników na warszawskim Placu Zawiszy
Kary za protest rolników na warszawskim Placu Zawiszy (East News)
bDSxfhfp

Posypały się kary dla rolników za marcowy protest w Warszawie. Ci zablokowali wtedy Plac Zawiszy, jedno z ważniejszych skrzyżowań w stolicy, podpalili siano i opony oraz rozsypali jabłka. Jak informuje reporterka Radia ZET Natalia Żyto, blisko 30 rolników zostało ukaranych za ten protest.

Zostali ukarani za zakłócanie porządku publicznego, tamowanie ruchu i zanieczyszczenie drogi. - Ewidentnie to próba zastraszenia rolników i rozbicia jednego z największych ruchów oddolnych - stwierdził Michał Kołodziejczak.

bDSxfhfr

Strajk zorganizowała AGROunia, jej lider Michał Kołodziejczak zapłaci 3 tys. zł. W sumie nałożone kary grzywny sięgają od kilkuset do 4 tys. zł. Kilku protestujących będzie musiało wykonać 40 godzin prac społecznych. Kary dla rolników wydał warszawski sąd w postępowaniu nakazowym, czyli bez udziału stron.

Do strajku rolników z AGROunii na Placu Zawiszy w Warszawie doszło w połowie marca. Protestujący sparaliżowali wtedy ruch w centrum miasta. AGROunia domagała się m.in. gwarancji, że na półkach w supermarketach pojawi się 50 procent polskich produktów, tych tradycyjnie wytwarzanych w naszym kraju i znakowania żywności flagą pochodzenia.

bDSxfhfx
Zobacz także: Obejrzyj: Poparcie dla "Prawdy". Nowa partia ma ambitne plany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSxfhfS
KOMENTARZE
(16)
Rolnik mądrze...
2 lata temu
Bardzo dobrze głosowali na Pis niech teraz płacą może zmądrzeją już mi nie zal rolników
ggg
2 lata temu
To są ludzie o inteligencji jabłka. Głosują na pis, a potem protestuję przeciw pis i tak w kołko, nie liczą się przy tym z normalnymi ludzmi i robią syf w stolicy.
Wyborca
2 lata temu
A czy ten p Michał Kołodziejczak wie że Polacy dbają o czyste powietrze - to za mała kara za palenie opon!!!!!! I taki ktoś chciałby siedzieć w ławach poselskich WSTYD musi się dużo nauczyć ten młodzieniec !!!
bDSxfhfT
Wer
2 lata temu
Agrounia stała się partią o nazwie Prawda, może rolnicy w końcu zmądrzeją i zaczną głosować na tych co naprawdę chcą dobra polskich rolników
agro-łunija
2 lata temu
Tak, głosowali na pis iaków. Teraz grzywny, potem będa w are szcie. Potem w pie rdlu. Taki system wybraliście. Oby tak dalej.. cha c ha
...
Następna strona