Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Przez epidemię spada przestępczość. Tak twierdzi policja. "Statystyki nie są i nie będą prawdziwe"

24
Podziel się:

Monitoring, kłódki na bramach i czujna "straż sąsiedzka" - tak Polacy bronią się przed złodziejami. Choć według policji w czasie epidemii liczba przestępstw kryminalnych spadła, to część sprawców wykorzystuje koronawirusową rzeczywistość. - Możliwe, że przestępczość nieco spadła, ale wie pan jak jest ze statystykami - mówi nam jeden z funkcjonariuszy.

Według policji epidemia powstrzymała część kryminalistów.
Według policji epidemia powstrzymała część kryminalistów. (Śląska policja, Policja)
bEswHWTF

Trwa epidemia. Spadła aktywność Polaków, spadła też przestępczość kryminalna. Według policyjnych danych z pierwszej połowy marca, czyli czasu, gdy w Polsce zaczęło masowo przybywać chorych, zarówno kradzieży, jak i włamań było dwa razy mniej niż w tym samym czasie ubiegłego roku.

Część przestępców najwyraźniej również wystraszyła się koronawirusa i postanowiła zawiesić swoją działalność. Tak można wnioskować na podstawie oficjalnych informacji, które przekazuje policja. Nie oznacza to jednak, że wszyscy kryminaliści zrobili sobie wakacje od procederu.

"Słuchajcie, w nocy sprzed domu skradziono sąsiadce auto. Policja twierdzi, że nie był to jedyny przypadek. Wiele wskazuje na to, że to jakaś zorganizowana akcja" – napisał użytkownik na forum warszawskiej dzielnicy Wawer.

bEswHWTH
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

"Na monitoringu w miejscach, gdzie dochodziło do kradzieży widać czerwonego golfa z przyciemnianymi szybami. Ewidentnie stoi za tym jedna ekipa. Dziwne, że policja nie może ich namierzyć" – odpisał inny użytkownik.

Dziwnie i niedziwne. Ciężko bowiem oczekiwać, aby funkcjonariusze byli w stanie wytropić każdego przestępcą w sytuacji, gdy wielu z nich – wg KGP chodzi nawet o 20 tys. mundurowych – zostało oddelegowanych do pilnowania "porządku na ulicach". Chodzi m.in. o sprawdzanie tego, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej, czy ludzie nie gromadzą się, czy noszą maseczki. Takie warunki to idealny czas dla niezłomnych kryminalistów, aby poczuli się bezkarnie.

bEswHWTN

- Czy przestępczość spadła? Wygląda na to, że jest pewien spadek, ale wie pan jak jest ze statystykami. One nigdy nie były i nigdy nie będą prawdziwe. Statystyki prowadzi się po to, aby pokazać, że coś się robi, że jest wynik. Jednak to, co się podaje do wiadomości publicznej, a to co się dzieje naprawdę to często dwie różne rzeczy – przyznaje nam anonimowo funkcjonariusz zajmujący się przestępczością samochodową.

W efekcie wielu obywateli zaczęło ochraniać się na własną rękę, Na warszawskim Wawrze zaczęto montować bramy i kłódki, z kolei na Ursynowie "straż sąsiedzka" zaczęła wzajemnie ostrzegać się przed próbami wyłudzeń na wnuczka.

bEswHWTO

Na tym nie koniec. Jak informuje Komenda Głowna Policji, do ofensywy przeszli oszuści, którzy próbują wykorzystać sytuację z koronawirusem. Pojawiają się przestępstwa dotyczące np. wyłudzeń pieniędzy na rzekomą walkę z epidemią. Chodzi o różnego rodzaju zbiórki za którymi stoi działalność przestępcza. Ale na tym nie koniec.

"Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać" – przestrzega policja w komunikacie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEswHWTP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEswHWUi
KOMENTARZE
(24)
Złodziej
rok temu
Kolejna pisowskia bzdura. Masakra
Nie noszę w o...
rok temu
Wprowadzacie ludzi w błąd. Policja NIE SPRAWDZA czy noszę maseczkę a CZY MAM zasloniete usta i nos - to nie musi byc maseczka!!!!!! Poza tym powoluje sie na to ze mam problemy z oddychaniem i nie moge nosic - odpuszczają. To punkt 3ci Ustawy
12364
rok temu
myślę ze panowie w białych koszulach myślą, mnie firma Gren z zakopanego jest winna około 110,000zł dalej działa i szuka jeleni
bEswHWUj
Dziadek Polde...
rok temu
Dlaczego pod wspaniałymi tekstami wybitnego najzdolniejszego redaktora Żakowskiego nie można nic napisać.To on w WP taka szycha że krytyka go nie Kicha?
Thorton
rok temu
Policja jest już z rozkazami na wprowadzenie Stanu Wyjątkowego. Znane są już wyniki wyborów ,; oczywiście wygrał je Andrzej Duda z wynikiem 54,37 % ... za . Po ogłoszeniu zwycięstwa na drugi dzień po wyborach , no dobra 12 maja , wprowadzony zostanie Stan Wyjątkowy i nastąpią powszechne internowania wszystkich przeciwników obecnej władzy . Stan Wyjątkowy będzie przedłużany przez następne kilka lat aż do śmierci ''prezesa '' . Potem władzę w wyniku przewrotu przejmie Ziobro i zaczną się czystki i tak przez następne 15 lat. Dojdzie do wojny domowej w której zgina miliony Polaków . Kaczyński będzie dumny w swoim grobie że zniszczył Polaków.
...
Następna strona