Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MKS
|

Radiowa "Trójka". Nazwy audycji Manna, Metza i kilka innych pod ochroną

125
Podziel się:

Polskie Radio nie chce, by dziennikarze, którzy pożegnali się z rozgłośnią, prowadzili w innych stacjach programy pod nazwami znanymi słuchaczom "Trójki". Wystąpiło o zastrzeżenie nazw kilku popularnych audycji.

Radiowa "Trójka". Nazwy audycji Manna, Metza i kilka innych pod ochroną
Ochronie miałaby podlegać m.in. nazwa audycji prowadzonej przez Wojciecha Manna(ONS, Fot: ONS) (ONS, ONS)
bEEqXmbV

Nadal iskrzy na linii byli pracownicy radiowej "Trójki" – kierownictwo stacji. Po tym, jak bardzo wielu dziennikarzy pożegnało się z PR3 i przeniosło aktywność w inne miejsca, szefostwo państwowej rozgłośni nie chce dopuścić, by w nowych stacjach prowadzili audycje pod tytułami znanymi z PR3.

Wyciąga najcięższa amunicję prawną: chce zastrzec nazwy audycji najpopularniejszych dziennikarzy.

Jak informuje branżowy serwis "Press", spółka w listopadzie wystąpiła o zastrzeżenie takich znaków słownych jak "Myśliwiecka 3/5/7" (prowadził Piotr Stelmach), "Lista osobista" (autorem był Piotr Metz), "Magiel Wagli" (Wojciecha Waglewskiego i Bartosza Waglewskiego) i "Manniak po ciemku" (bluesowa audycja Wojciecha Manna). Ponownie radio chce zarejestrować również nazwę "Markomania" Marka Niedźwieckiego - prawo ochronne wygasło w 2014 roku.

bEEqXmbX

Już wcześniej Polskie Radio wystąpiło o zarejestrowanie innych znaków, m.in. "Klub 357", "Klub 3/5/7" i "Club 357". Zastrzeżone mają zostać nazwy audycji nadawanych na antenie Trójki, jak choćby "Muzyczna poczta UKF".

Zobacz także: Centra handlowe chcą rozmawiać z rządem. Oto postulaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqXmcy
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(125)
maner
9 miesięcy temu
co to jest Polskie Radio?
Niczka
9 miesięcy temu
Ludzie w rnś i 357 są inteligentni i twórczy, myślę że wymyślenie nowego tytułu, to najmniejszy problem. Słuchacze odeszli z Trójki, bo odeszli dziennikarze, do ludzi się przywiązaliśmy, a nie do tytułów. A zachowanie zarządu PR jest śmieszne, bardziej zbliżone do zachowania przedszkolaków w piaskownicy ...
malwek666
10 miesięcy temu
Te tytuły kojarza mi sie z kompromitacja tej stacji, więc dobrze jakby panowie Mann i reszta uciekali raczej od kojarzenia z Trójka, bo i po co? Trójka sięga dna i jak najdalej od nich teraz. Pan Mann zrobi nowa nazwe i niech sobie na nowo startuje...ludzie go znają..ida za ludzmi a nie za tytułami audycji...no badźmy powazni :))))) Żarzad trójki tez siega dna.. :)))
bEEqXmcz
Wracają?!
10 miesięcy temu
Daję im wszystkim rok maksymalnie, bo ze zbiórek nie pożyją. Jak emerytury subeSBeckie nie starczają to pora umierać!
Adam
10 miesięcy temu
..... ...
...
Następna strona