Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Radiowa "Trójka". Nazwy audycji Manna, Metza i kilka innych pod ochroną

125
Podziel się

Polskie Radio nie chce, by dziennikarze, którzy pożegnali się z rozgłośnią, prowadzili w innych stacjach programy pod nazwami znanymi słuchaczom "Trójki". Wystąpiło o zastrzeżenie nazw kilku popularnych audycji.

Radiowa "Trójka". Nazwy audycji Manna, Metza i kilka innych pod ochroną
Ochronie miałaby podlegać m.in. nazwa audycji prowadzonej przez Wojciecha Manna(ONS, Fot: ONS) (ONS, ONS)
bDBaliaJ

Nadal iskrzy na linii byli pracownicy radiowej "Trójki" – kierownictwo stacji. Po tym, jak bardzo wielu dziennikarzy pożegnało się z PR3 i przeniosło aktywność w inne miejsca, szefostwo państwowej rozgłośni nie chce dopuścić, by w nowych stacjach prowadzili audycje pod tytułami znanymi z PR3.

Wyciąga najcięższa amunicję prawną: chce zastrzec nazwy audycji najpopularniejszych dziennikarzy.

Jak informuje branżowy serwis "Press", spółka w listopadzie wystąpiła o zastrzeżenie takich znaków słownych jak "Myśliwiecka 3/5/7" (prowadził Piotr Stelmach), "Lista osobista" (autorem był Piotr Metz), "Magiel Wagli" (Wojciecha Waglewskiego i Bartosza Waglewskiego) i "Manniak po ciemku" (bluesowa audycja Wojciecha Manna). Ponownie radio chce zarejestrować również nazwę "Markomania" Marka Niedźwieckiego - prawo ochronne wygasło w 2014 roku.

bDBaliaL

Już wcześniej Polskie Radio wystąpiło o zarejestrowanie innych znaków, m.in. "Klub 357", "Klub 3/5/7" i "Club 357". Zastrzeżone mają zostać nazwy audycji nadawanych na antenie Trójki, jak choćby "Muzyczna poczta UKF".

Zobacz także: Centra handlowe chcą rozmawiać z rządem. Oto postulaty
bDBaliaR
bDBalibm
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(125)
antyPiS.
2 miesiące temu
A ja ma w d..pie ich zastrzeganie, i tak ich nie słucham, bo nie ma tam juz nic do słuchania. Na szczęście jeszcze nie zablokowali w RP internetu, a tam mogę słuchać, czego chcę.
MK
2 miesiące temu
Typowe komusze działanie KC PiS, tylko to już jest bardziej śmieszne niż straszne.
ETH
2 miesiące temu
Trójki już nie ma i nic już tej stacji nie wskrzesi.
bDBalibn
narazie
2 miesiące temu
Po odejściu tych dziennikarzy ktoś jeszcze słucha tego g...? Niedługo rusza nowa trójka w sieci :)
Obserwator
2 miesiące temu
Tylko jak widać słuchacze nie przywiązują się do tytułów audycji a do prowadzących. Ciekawe czy znajdą innego Marka do prowadzenia "Markomanii", albo innego Manna do prowadzenia "Manniaka po ciemku". Póki co żadna z audycji w Radiu Nowy Świat prowadzona przez byłych redaktorów Trójki nazwy nie powieliła i jak sądzę w Radiu 357 będzie podobnie.
...
Następna strona