Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
Materiał sponsorowany przez HRlink

Rekrutacja? Da się prościej

Podziel się:

Znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko jest coraz trudniejsze. Przez to procesy rekrutacyjne się wydłużają, a organizacja cierpi na brak eksperta. Jak temu zaradzić? Z pomocą przychodzi system ATS, który jest wsparciem dla rekrutera od momentu planowania procesu, aż do wdrożenia nowego pracownika

Rekrutacja? Da się prościej
(materiały partnera)

Poszukiwanie nowych pracowników nie jest takie proste, zwłaszcza gdy konkurencja jest duża, a idealnych kandydatów brakuje lub nie wiemy, jak do nich dotrzeć. Jak przeprowadzić efektywny proces rekrutacyjny? Branża HR wie, że odpowiedni system ATS nie tylko usprawnia rekrutacje, ale wpływa na jej jakość i przyspiesza cały proces.

System ATS, czyli prawa ręka rekrutera

To czy prowadzona rekrutacja przyniesie oczekiwane efekty, zależy od kilku ważnych czynników. Profesjonalizm działu HR, zaangażowanie Hiring Managera, sposób dotarcia do kandydatów, jakość ogłoszenia rekrutacyjnego czy wykorzystywane w procesie narzędzia to tylko niektóre z wielu czynników, od których zależy powodzenie danej rekrutacji. Niezależnie jednak od profilu idealnego kandydata, działań konkurencji czy sytuacji na rynku pracy warto mieć pod ręką system, który usprawni poszukiwania i zadba o prawidłowy przebieg informacji między rekruterem, kandydatem a Hiring Managerem. W końcu czas to pieniądz, więc nie warto wydawać go na czynności, które dzięki kompleksowemu systemowi ATS mogą robić się same.

- Rekrutacja to złożony proces, w którym liczy się czas. Analiza CV, raportowanie, wystawianie ogłoszeń w sieci to potrzebna, ale często żmudna praca rekruterów. System, który to przyspiesza, pozwala na szybsze dotarcie do idealnych kandydatów i w efekcie zatrudnienie nowego pracownika w krótkim czasie – podkreśla Alina Michałek, ekspert HR w HRlink i Goldenline.

Szybciej, wygodniej i efektywniej

Nowoczesna rekrutacja jest oparta na partnerstwie. Poszukiwania kandydatów do pracy to nie tylko wystawienie ogłoszenia, ale wieloetapowy proces, który wymaga zaangażowania całej organizacji. System ATS od HRlink gwarantuje współpracę rekrutera z zespołem poprzez gromadzenie wszystkich informacji o kandydatach i przebiegu rekrutacji w jednym miejscu oraz monitorowanie postępów procesu przez cały zespół. Takie rozwiązanie ułatwia komunikację z Hiring Managerami i przyspiesza realizowane działania.

Ponadto system rekrutacyjny posiada moduł poleceń pracowniczych, dzięki czemu łatwo można zaangażować obecnych pracowników w prowadzone procesy. Wiele funkcjonalności w jednym systemie, który gwarantuje tworzenie raportów, automatyczne wystawianie ofert pracy w wielu źródłach jednocześnie czy tworzenie bazy kandydatów to duże ułatwienie dla rekruterów, którzy dzięki wykorzystaniu ATS mogą bardziej niż na formalnościach, skupić się na człowieku, którego szukają.

- Dobra współpraca rekrutera z Hiring Managerem, programy poleceń pracowniczych i dbałość o poprawną komunikację z kandydatami gwarantują efektywniejszą rekrutację. Nowoczesne firmy zdają sobie sprawę, że szukanie nowych pracowników wymaga określonych działań i zaangażowania nie tylko ze strony działu HR, ale całej organizacji – podsumowuje Adam Piwek, ekspert marki pracodawcy w HRlink i Goldenline.

Materiał sponsorowany przez HRlink

rekrutacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl