Notowania

Rostowski o programie 500+: do zrobienia, pod warunkiem, że utrzyma się wzrost gospodarczy

PiS próbuje ukraść pomysł, który jest częścią naszego programu już od trzech lat - stwierdził były minister finansów w TVN24. Rostowski stwierdził też, że w żadnej innej partii nie ma tylu "niezdeklarowanych gejów".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

- Mówiliśmy, że każde dziecko jest równe, pierwsze dziecko też się liczy - powiedział Rostowski w programie "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24. - Z taki kosztami trzeba się uporać - dodał.

Były minister finansów w rządzie Donalda Tuska wyjaśnił, że "w nachodzącej kadencji gospodarka będzie mogła się z tym uporać, jeżeli będzie zarządzana przez odpowiedzialną, gospodarczo kompetentną i nieskorumpowaną ekipę, jaką jest PiS".

Zapytany, czy teraz są warunki budżetowe do wprowadzenia 500+ na pierwsze dziecko, Rostowski odpowiedział, że "to będzie bardzo trudne, ale jest to do zrobienia po warunkiem, że podtrzyma się wzrost gospodarczy, zwiększy się inwestycje".

Obejrzyj: Dwa przesłuchania Rostowskiego na komisji ds. VAT

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki przypomniał Rostowskiemu, że eksperci PO straszyli deficytem 100 mld zł w 2018 r., a okazał się dziesięciokrotnie niższy. - Można się tylko cieszyć - odpowiedział.

- Jak człowiek po litrze wódki wsiada do samochodu, pojedzie sobie 50 km i się nie rozwali, nie zabije siebie i innych, to nie znaczy, że trzeba wypić litr wódki przed tym, jak się wsiądzie do samochodu - wyjaśnił. - PiS miał wyjątkowe szczęście - dodał.

Rostowski odniósł się też do kwestii deklaracji LGBT+, którą atakuje PiS. - Nie ma innej partii, w której jest więcej niezdeklarowanych gejów, niż PiS. I to na najwyższych szczeblach partii" - stwierdził polityk PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

ścigaćdraniawincentato co powiedział Rostowski o PIS - nadaje się na pozew sądowy , ponieważ jest to mowa nienawiści z uwagi na orientację seksualną , stygmatyzacja oraz … Czytaj całość

18-03-2019

QweryWole pedałów z pis niż zlodzieji z peło

18-03-2019

TtttPieniędzy nie maci nie będzie to jest motto magistra Rostowskiego

Rozwiń komentarze (717)