Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
AZL
|

Rząd ponownie uruchamia szpitale tymczasowe. Przekaże maseczki

13
Podziel się

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodatkowo 10 mln maseczek rząd wyśle na Pomorze, a 5 mln - na Warmię i Mazury.

Rząd ponownie uruchamia szpitale tymczasowe. Przekaże maseczki
(Getty Images, Omar Marques)
bDSEfYZN

Minister zapewnił, że wystarczą dwa - trzy dni i pacjenci będą przyjmowani w szpitalach tymczasowych. Będą one uruchomione w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowiecki, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim

W środę liczba nowych potwierdzonych zakażeń wyniosła prawie 16 tys. To najgorsze dane od listopada zeszłego roku. Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano w województwach: mazowieckim (2750), śląskim (1989) i pomorskim (1399). Niedzielski dodał, że tendencja wzrostu zachorowań ma trwały charakter, stąd decyzja o dodatkowych środkach, które mają pomóc w walce z pandemią.

Rząd podjął decyzję o budowie szpitali tymczasowych pod koniec października. Druga fala pandemii, która miała miejsce jesienią, była bardzo dotkliwa. Media niemal codziennie pisały o kartkach z chorymi, które stały w kolejkach do przyjęcia do szpitala. Już wówczas minister Niedzielski mówił, że szpital tymczasowe będą zabezpieczeniem także na wypadek trzeciej fali.

bDSEfYZP

W kontekście maseczek Niedzielski tłumaczył w środę, że decyzja dotycząca przekazania maseczek związana jest z wcześniejszą, która wykluczyła możliwość noszenia przyłbic i innych osłon twarzy, które nie są maseczkami. - Razem z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych regionów - powiedział.

Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy maseczki do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucję w województwach.

Zobacz także: Będzie kaucja na butelki, a zwrot możliwy bez paragonu. Przedsiębiorcy komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSEfZaq
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
_V2
miesiąc temu
Ostatnia okazja aby się nachapać ...
waw
miesiąc temu
z mojego domu 7 osob jest chorych tylko jedna najbardziej chora ma testy
majka
miesiąc temu
lekarzy sami doprowadzają do niepotrzebnych zakażeń pacjentka z pneumokokowym zapaleniem płuc leżała na endokrynologii w szpitalu w Gdyni
bDSEfZar
Pogorzelski
miesiąc temu
Pan tu panie Poniedzielski se jaja robisz,a ja gore.
kamil
miesiąc temu
Podstawowy problem z pandemią to to, że rządy wbrew społeczeństwom narzucają ograniczenie wolności których te społeczeństwa nie chcą. Rządy działają wbrew regułom demokracji. Te same rządy są zwolennikami eutanazji - czyli jak toś chce to jego wola. Widać gołym okiem obłudę rządzących. Jak ktoś się boi wirusów to nie idzie to restauracji czy na siłownie albo nawet może sam sobie zrobić kwarantanne. To wszystko wygląda jak okupacja zafundowana przez rządy wybrane w demokratycznych wyborach które to rządy zachowują się jak rządy totalitarne