Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Sankcje na Rosję. Bruksela zdecydowała o ich przedłużeniu

5
Podziel się:

Sankcje obejmujące rosyjski sektor finansowy, energetyczny i obronny pozostają. Europa nie ustępuje.

Sankcje na Rosję. Bruksela zdecydowała o ich przedłużeniu
UE (Unia Europejska, Unia Europejska, Twitter)

Nie będzie złagodzenia, ani tym bardziej zniesienia sankcji nałożonych na Rosję. Europa zdecydowała się na ich przedłużenie - taką decyzję po szczycie w Brukseli przekazał na Twitterze Barend Leyts, rzecznik szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela.

Funkcjonują one od 31 lipca 2014 roku i były reakcją UE na działania Rosji na Ukrainie. UE uzależnia zniesienie sankcji wobec Rosji od pełnej realizacji porozumień mińskich.

Pomimo że termin wypełnienia zawartych w nich postanowień upłynął 31 grudnia 2015 roku, to porozumienia te wciąż nie zostały w pełni wprowadzone w życie.

Od tego czasu pięć głównych rosyjskich instytucji finansowych o większościowym udziale skarbu państwa i ich spółki zależne utworzone poza UE, w których instytucje te mają większość udziałów mają ograniczony dostęp do unijnych rynków kapitałowych.

Zobacz także: Szczyt w Brukseli. UE nakłada sankcje na Białoruś. Radosław Sikorski: "Skończyło się tak, jak zawsze"

Sankcje objęły też trzech głównych rosyjskich firm energetycznych oraz trzech firm przemysłu obronnego.

Ponadto utrzymany został zakaz eksportu i importu broni, a także eksportu produktów podwójnego zastosowania do celów militarnych lub dla użytkowników wojskowych w Rosji.

Rosja została też odcięta od dostępu do strategicznych technologii i usług, które można wykorzystać do produkcji i wydobycia ropy naftowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
olo
2 lata temu
Jakie sankcje ,o czym tu piszecie .Polacy daliście się i dajecie rozgrywa jak małe dzieci. Zagrali na waszej nicie rusofobii i osiągnęli cel . Największy hub gazowy powstaje w Niemczech i to Niemcy będą przez następne dziesięciolecia "spijać śmietanę " a wam pozostanie serwatka. Obecnie pisze się,że już nie będziemy kupować gazu rosyjskiego i osiągniemy pełnię niezależności i szczęścia. Prawda jest taka ,że Polska będzie nadal kupować gaz rosyjski ,za ktory będzie płacić Niemcom . A to Polska mogła być największym hubem gazowym w Europie i zarabiać co rocznie kilka mid euro za tranzyt gazu rosyjskiego i jeszcze w dodatku trzymać niedzwiedzia za "przyrodzenie" trzymając ręce na zaworach rur gazowych. No ale jak to tak pozwolili byśmy "skrzywdzić naszych braci Ukraińców" jak powiedział niejaki Kwaśniewski i następni zarządzający naszym krajem bo rura gazowa miała omijać Ukrainę. Więc Rosjanie powiedzieli jak nie to nie i w to miejsce weszły Niemcy,które w lot zrozumiały ,że nadarza się okazja zrobienia interesu życia i realizacji hasła Gierka " Aby "Niemcy " rosły w siłę a ludziom żyło się dostatniej". Teraz kierujecie swoje pretensje do Niemców, że dogadały się z Rosją w sprawie budowy rurociągów gazowych ,które omijają Polskę .Jak można dać sobie zrobić taką wodę z mózgu i mieć taką krotką pamięć ,że to polskie rządy i politykierzy odrzucili propozycję Rosji budowy rurociągu gazowego przez Polskę. Obecnie jest tak jak w tym powiedzeniu "Mądry Polak po szkodzie , ale nową przypowieść sobie kupi ,że przed szkodą i po szkodzie jest głupi"
nawet
2 lata temu
tych bzdetów nie czytam bo to mydlenie oczu ...w mediach sankcje a pod stołem handel pełną parą włącznie z gazociągiem..!
Ala
2 lata temu
Te sankcje tyle dają co umarłemu kadzidło.
Tomasz
2 lata temu
UE ma strasznie dwulicową politykę i moralnie skrzywiony kręgosłup. Dzisiaj sankcje, jutro kontrakt Rosja-Niemcy-Holandia-Francja. O co w tym wszystkim biega? dla opinii publicznej sankcje a pod stołem kasa.
Mariusz
2 lata temu
Jest to śmieszne, kiedy Niemcy za plecami Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów budują kolejną rurę z gazem. Niemcy to kolaboranci Rosyjscy a potem się dziwić, że były kanclerz zasiada w radach nadzorczych Gazpromu. Szajka Niemiecko Francuska i cała banda rządzi w Komisji Europejskiej, to ta sama banda łapówkarzy co Platforma Obywatelska dlatego się dogadują a ty człowieku pracuj za 2 tys. na rękę. Ja całe życie nie zarobię tyle co niektórzy w rok a może w miesiąc, wyzysk, kłamstwo i bezprawie.