Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

"Smutny to dzień". Mocny wpis minister Dziemianowicz-Bąk

263
Podziel się:

"Smutny to dzień, gdy Sejm wyżej ceni trzodę chlewną niż polskiego pracownika" - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, szefowa resortu pracy zamieściła na platformie X mocny wpis. Tak komentuje przyjętą przez Sejm poprawkę Senatu w ustawie o sygnalistach. To kolejny dowód na kryzys w koalicji.

13. posiedzenie Sejmu X kadencji
13.06.2024 Warszawa Sejm 13. posiedzenie Sejmu X kadencji Fot. Filip Naumienko/REPORTER
N/z: Agnieszka Dziemianowicz-Bak
Filip Naumienko/REPORTER
"Smutny to dzień, gdy Sejm wyżej ceni trzodę chlewną niż polskiego pracownika" - stwierdziła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (East News, Filip Naumienko/REPORTER)

W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów. Zakładają one m.in. wykreślenie prawa pracy z katalogu obszarów, w ramach których będzie można dokonać zgłoszenia naruszeń. Dokument ten miał być wprowadzony przez wszystkie kraje unijne do 17 grudnia 2021 r. Polska dopiero teraz pracuje nad ich wdrożeniem. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odcinek 6 - Analizuj, nie zgaduj - wykorzystanie danych w strategii marketingowej.

Przed głosowaniem poprawek Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów głos zabrała ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Mówiła o przykładach łamania prawa pracy, które skończyły się śmiercią pracownika.

Przykłady, w których ochrona sygnalistów zgłaszających naruszenia prawa pracy mogłaby ochronić życie, zdrowie, prywatność i godność pracowników, można mnożyć. Molestowanie seksualne, zaniżanie wynagrodzeń, dyskryminacja ze względu na rodzicielstwo czy w końcu nieprzestrzeganie BHP. To wszystko obszar prawa pracy - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Dodała, że projekt ustawy w kształcie uwzględniającym prawo pracy przyjęła Rada Ministrów oraz Sejm, zanim ustawa trafiła do Senatu.

Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że w Senacie głosami senatorów KO i PiS prawo pracy zostało wyrzucone z regulacji.

Wykreślenie prawa pracy i pozbawienie ochrony pracowników to ogromny błąd Senatu. Błąd, który może kosztować czyjeś życie - stwierdziła minster. Zaapelowała do posłów o odrzucenie poprawki.

Dziemianowicz-Bąk: pracownik ochrony nie otrzyma

Sejm przyjął poprawkę Senatu. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk nie kryje rozczarowania. Na platformie X zamieściła mocny wpis, który jest kolejnym potwierdzeniem, że koalicję rządzącą dopadł kryzys: "KO, PL2050, PSL i Konfederacja ramię w ramię zagłosowały dziś przeciwko pracującym, wybijając zęby ustawie o ochronie sygnalistów" - stwierdziła szefowa resortu pracy.

Dodała, że "smutny to dzień, gdy Sejm wyżej ceni trzodę chlewną niż polskiego pracownika".

"Jeśli pracownik zgłosi złe traktowanie świni w hodowli, zostanie objęty ochroną sygnalisty. Ale jeśli zgłosi, że szef molestuje jego koleżanki, takiej ochrony nie otrzyma - napisała Dziemianowicz-Bąk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(263)
WYRÓŻNIONE
Inwigilacja
rok temu
Wróg PO czai się wszędzie, więc nawet sympatycy Tuska niech się nie cieszą ! Stalinowcy, czystki i skazywanie przeprowadzali także wśród swoich, gdy ci stali się niepotrzebni. Każdy więc może zostać namierzony, wyłuskany i być może skazany, a co najmniej zwolniony a do tego potrzebni są kapusie.
Areczek
rok temu
Uśmiechnięta Polska. Najważniejsze, że PiS odsunięty, a interes 17 milionów pracowników wyrabiających PKB jest nieważny.
rtt
rok temu
Podnoście dalej składki i podatki od pracy !! Będzie lepiej ... W Czechach ZUS to 600 zł !! I zyją .. tylko tam z wcześniejszymi emerytami skończyli 30 lat temu, urzedników też mają 10 razy mniej na 1000 mieszkańców niż w Polsce , rolnicy placą tam ZUS, nie KRUS, i podatki jak inni... w Niemczech, Czechach pracuje ponad 80% osób w wieku produkcyjnym ! w Polsce - ledwo 58%..... dlatego tam skladki ZUS są duzo nizsze niz w Polsce....
...
Następna strona

© 2025 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.