Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spis powszechny coraz bliżej. Spisać musi się każdy, nie każdy chce. Za to grozi grzywna, do 5 tys. zł

1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny 2021. Są osoby, które chcą uniknąć rozmowy z rachmistrzem lub spisania się przez internet, ale to nasz obowiązek. Jaki GUS ma sposób na upartych, którzy boją się o swoje dane? - Wszystkie dane są obwarowane wieloma zabezpieczeniami, nie zdarzyło się nigdy w historii, żeby dane zostały ujawnione. Oczywiście możemy nałożyć karę grzywny na tego, kto odmawia dokonania obowiązku spisowego - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. - Kara grzywny to jest do 5 tys. zł, ale za każdym razem sprawę indywidualnie rozpatruje sąd. Apelujemy do rozsądku i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w spisie powszechnym. To wynika z poczucia wspólnoty, te informacje są potrzebne nam wszystkim - dodał.

23-03-2021
Tagi:
0
0
410
Podziel się
Komentarze (410)
zobacz więcej komentarzy (410)
KOMENTARZE
(410)
Jacek
rok temu
To tak jest jak komuniści czy eurosocjaliści-liberałowie dochodzą do władzy. TOTALNA INWIGILACJA, jak gdyby było to przesłuchanie w sprawie karno skarbowej po przekrętach na miliardy złotych , ot taki Nowak. Tak samo TOTALNA Pandemia, wymyślona przez współczesnych Dr Mengele. Koniec wolności i demokracji !!!
Bezrobotna
2 lata temu
Ciekawe że nie interesuje ten kraj z czego żyje a same obowiązki mi wlwpiają i karają.
Oburzony
2 lata temu
Analizując treść pytań to to nie jest spis powszechny tylko PERMANENTNA INWIGILACJA obywateli. Zakres i szczegółowość pytań nie ma nic wspólnego z ogólnopojętym spisem. Ciekaw jestem kto jest autorem tych pytań i do jakich celów zostaną wykorzystane.
Agnieszka
2 lata temu
To jakiś absurd. Spisałam się dzisiaj. W formularzu mam obowiązek odpowiedzież na pytania nie tylko o mnie, ale takie same są zadawane o każdą z zamieszkiwanych ze mną osób, czyli w tym wypadku też np. o męża - o jego wyznanie, pracę, czy ma kochankę (tak, tak) itd. To po co on ma się jeszcze raz spisywać i dla odmiany podawać ponownie wszystkie informacje o mnie? Jeśli tak jest ułożony formularz to nie powinien się według mnie spisywać każdy, tylko jedna osoba z każdego gospodarstwa domowego. Swoją drogą to też absurd, że ja jako wypełniająca mam podawać cudze PESELe, rodzaj pracy, określać ich wyznania itd. Rozumiem, gdyby dotyczyło to dzieci, ale dorosłych? Bez sensu
Maniek
2 lata temu
Z lekarzem przez teleporadę sie spotykasz, bo nie chcą przyjmować w najważniejszej sprawie, czyli zdrowia, a tu by chcieli żeby rachmistrza może zaprosić do domu. Chyba jakiś żart.
...
Następna strona