Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
05.08.2020 21:21

Szczepionka na koronawirusa. Rząd USA kupi ją od Johnson&Johnson

100 mln eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2 wyprodukowanych przez Johnson&Johnson trafi do Stanów Zjednoczonych za 1 mld dolarów - informuje Reuters.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Szczepionkę na koronawirusa ma dostarczyć koncern Johnson & Johnson.

Umowa między Stanami Zjednoczonymi a Johnson&Johnson zakłada, że koncern będzie produkować eksperymentalną szczepionkę w USA. Ostateczne testy mają rozpocząć się we wrześniu - informuje Reuters, a za nim "Puls Biznesu".

Zgodnie z zapisami umowy, amerykański rząd zapewnił sobie 100 mln szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Łączny koszt całego przedsięwzięcia zamknął się w kwocie ok. 1 mld dolarów.

To kolejna tego typu umowa rządu Donalda Trumpa. Wcześniej media informowały m.in. o kontraktach zawartych m.in. z koncernami Pfizer i Moderna. Mają one na celu zabezpieczenie dostępu USA do szczepionki.

Zobacz też: Rząd chce refundować szczepionkę na koronawirusa. "Przynajmniej w grupach wysokiego ryzyka"

Koncern Pfizer na umowie z amerykańskim zarobił 1,95 mld dolarów. Zobowiązał się do dostarczenia 100 mln szczepionek na koronawirusa. Rządowy kontrakt uzyskała również Moderna, po tym, jak ogłosiła sukcesy w procesie tworzenia szczepionki.

Stany Zjednoczone wykupują na pniu wszystkie leki, które mają wspomóc pacjentów w walce z COVID-19. Na wieść o tym, że remdesivir może skracać proces leczenia choroby, USA wykupiły niemal całe światowe zapasy tego medykamentu.

Rząd Donalda Trumpa od początku pandemii rzucił wszystkie siły w celu wynalezienia lekarstwa na COVID-19. Na przełomie marca i kwietnia głośno było o tym, że w USA zezwolono na leczenie wirusa SARS-CoV-2 lekami na malarię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

sutek_sasina"Eksperymentalna szczepionka" - brzmi nieźle... :D Kto chętny?

06-08-2020

DarekDlaczego nie w pl Zaraz dzwonie do andrzeja

06-08-2020

NvmFirma która została pozwana przez tysiące rodziców za produkcje i sprzedaż rakotwórczej zasypki dla niemowlat?! Świetnie! 🤦‍♀️

Rozwiń komentarze (9)