Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Szczepionka na koronawirusa. Rząd USA kupi ją od Johnson&Johnson

9
Podziel się

100 mln eksperymentalnej szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2 wyprodukowanych przez Johnson&Johnson trafi do Stanów Zjednoczonych za 1 mld dolarów - informuje Reuters.

Szczepionkę na koronawirusa ma dostarczyć koncern Johnson & Johnson.
Szczepionkę na koronawirusa ma dostarczyć koncern Johnson & Johnson. (Getty Images)
bDXNSwwR

Umowa między Stanami Zjednoczonymi a Johnson&Johnson zakłada, że koncern będzie produkować eksperymentalną szczepionkę w USA. Ostateczne testy mają rozpocząć się we wrześniu - informuje Reuters, a za nim "Puls Biznesu".

Zgodnie z zapisami umowy, amerykański rząd zapewnił sobie 100 mln szczepionek na koronawirusa SARS-CoV-2. Łączny koszt całego przedsięwzięcia zamknął się w kwocie ok. 1 mld dolarów.

To kolejna tego typu umowa rządu Donalda Trumpa. Wcześniej media informowały m.in. o kontraktach zawartych m.in. z koncernami Pfizer i Moderna. Mają one na celu zabezpieczenie dostępu USA do szczepionki.

bDXNSwwT
Zobacz także: Zobacz też: Rząd chce refundować szczepionkę na koronawirusa. "Przynajmniej w grupach wysokiego ryzyka"

Koncern Pfizer na umowie z amerykańskim zarobił 1,95 mld dolarów. Zobowiązał się do dostarczenia 100 mln szczepionek na koronawirusa. Rządowy kontrakt uzyskała również Moderna, po tym, jak ogłosiła sukcesy w procesie tworzenia szczepionki.

Stany Zjednoczone wykupują na pniu wszystkie leki, które mają wspomóc pacjentów w walce z COVID-19. Na wieść o tym, że remdesivir może skracać proces leczenia choroby, USA wykupiły niemal całe światowe zapasy tego medykamentu.

bDXNSwwZ

Rząd Donalda Trumpa od początku pandemii rzucił wszystkie siły w celu wynalezienia lekarstwa na COVID-19. Na przełomie marca i kwietnia głośno było o tym, że w USA zezwolono na leczenie wirusa SARS-CoV-2 lekami na malarię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXNSwxu
KOMENTARZE
(9)
Asd
9 miesięcy temu
PIENIĄDZ RZĄDZI ŚWIATEM!!!
Ghjj
9 miesięcy temu
Drukują i na pseudo szczepionki wydają. Tylko szkoda zwykłych Amerykanow bo będą wszystko testować na sobie i ponosić skutki uboczne.
Andrzej
9 miesięcy temu
Szczepionki, leki, dystanse, maseczki a ktoś zapomniał o układzie immunologicznym człowieka, witaminach, zdrowej diecie, spokoju psychicznym
bDXNSwxv
Dolnik
9 miesięcy temu
Będą zabijać szczepionkami. Eugenika wg. Billa666 Gatesa
Darek
9 miesięcy temu
Dlaczego nie w pl Zaraz dzwonie do andrzeja