Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Koronawirus. Szczepionki nie dla nauczycieli. "Czy ktoś ma spójną wizję edukacji?"

50
Podziel się

Rząd nie zapytał nauczycieli, czy chcieliby zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności – przyznał Sławomir Broniarz. "W nowy rok szkolny wchodziliśmy z przekazem ministra Piontkowskiego, że mury nie zarażają. Rzeczywistość okazała się inne" – mówi.

Koronawirus. Szczepionki nie dla nauczycieli. "Czy ktoś ma spójną wizję edukacji?"
Sławomir Broniarz przyznał, że ministerstwo niczego ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego nie konsultuje (PAP, Leszek Szymański)
bDBneOwl

- To, że minister zdrowia nie widzi nauczycieli w grupie zawodów, które powinny zostać poddane szczepieniom w pierwszej kolejności, każe się zastanowić, czy idziemy w dobrą stronę i czy ktoś ma spójną wizję tego, co się ma się dziać w edukacji – powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim na antenie TOK FM prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

- Z takim przekazem wchodziliśmy w nowy rok szkolny. Rzeczywistość okazała się inna. Obawiamy się, że gdy 600 tys. nauczycieli i 4 mln uczniów wrócą do szkół, doświadczymy wielkiego wzrostu liczby zakażeń – powiedział.

bDBneOwn
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Doradca premiera prof. Andrzej Horban mówi o "głupich" teoriach

Dodał, że to, czy nauczyciele skorzystałoby z oferowanych im szczepionek, miałoby zależeć już od nich samych. To, czego oczekuje ZNP, to konsultacje z nauczycielami i dostrzeżenie przez rzadzacych, że wykonują oni prace w trudnych warunkach.

Na pytanie, czy MEN konsultował z ZNP objęcie nauczycieli i pracowników oświaty szczepieniami w pierwszej kolejności, odparł, że cała komunikacja z resortem polega obecnie na apelach, które Związek regularnie wystosowuje. " – Nie mamy informacji, że ktoś chce z nami rozmawiać" – powiedział Broniarz.

bDBneOwt

Najpierw medycy

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w pierwszej kolejności zaszczepione zostaną służby medyczne, np. lekarze, pielęgniarki, diagności, laboranci, ratownicy medyczni.

Następnie zaszczepić będą mogli się mieszkańcy domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, a "w następnej kolejności czy równolegle" – przedstawiciele służb mundurowych.

bDBneOwu

– Służby mundurowe – nasi policjanci, nasi pracownicy różnych służb mundurowych, którzy udzielają się bardzo intensywnie w walce z Covid-19, ale także Wojska Obrony Terytorialnej, wojska operacyjne, czy inni pracownicy mundurowi – wyliczał Morawiecki.

W dalszej kolejności szczepionki zostaną zaoferowane seniorom.

– Wreszcie – największa grupa, populacja – to wszystkie osoby starsze powyżej pewnego progu wiekowego. Wiemy doskonale, że Covid-19 jest najbardziej groźny, najbardziej śmiertelny dla osób powyżej 70-75 roku życia. Ale w zależności od dostępności szczepionek i tempa ich wwozu do Polski, będziemy chcieli szczepić jak najszersze rzesze naszych seniorów powyżej 65. roku życia, to jest około 6,5 mln osób – powiedział premier.

bDBneOwv
bDBneOwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(50)
A ja
2 miesiące temu
proponuje w pierwszej kolejności zaszczepić wszystkich polityków, tak na wszelki wypadek.
bbbbbbx
2 miesiące temu
A pytałeś się nauczycieli, czy chcą się szczepić???
264
2 miesiące temu
czlowieku czy ty myslisz powaznie ,to jest inteligentna grupa,maja gdzies te szczepionki, schowaj je tam gdzie slonce nie ..........
bDBneOwP
Maria
2 miesiące temu
Zaszczepić rządzących. A ja zaczekam na reakcję ich organizmów.
Aleksander
2 miesiące temu
Panie Broniarz nie bądź pan ŚMIESZNY Trzeba było nam zapewnic godnie zyc- abysmy nie dokładali z pensji za materiały pomocnicze dla dzieci - aby im pokazywac i kupować ( za moich czasów to rodzice kupowali i dzieci mieli przynosic do szkoły i ocene sie stawiało) Ale to juz nie wazne niech pan juz nic nam nie załatwia MY nie chcemy szczepionek Najpierw niech Pan sie zastrzepi - Bo juz nie jeden raz pan nas w konia zrobił. najlepiej jak by pan udał sie na Emeryturę - na pewno zapewnili panu godna pensje - dlatego do konca nie był pan ,,strajku" z nami. Tylko jak Dudowa w konia nas zrobił.
...
Następna strona