Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Szesnastoletnia Szwedka wygarnia menedżerom na forum w Davos. "Liczą się tylko pieniądze"

69
Podziel się:

Szwedka Greta Thunberg zaapelowała do czołowych menedżerów na forum gospodarczym w Davos. Rozwiązanie kryzysu klimatycznego jest dziecinnie proste.

Szesnastoletnia Szwedka wygarnia menedżerom na forum w Davos. "Liczą się tylko pieniądze"
(DW.com)

Zaangażowana w ochronę środowiska szesnastoletnia Greta Thunberg ze Szwecji zaapelowała do czołowych menedżerów i polityków w Davos o natychmiastowe podjęcie środków przeciwko zmianom klimatu. „Chcę, byście działali, jakby płonął wasz dom, bo tak się dzieje" – powiedziała młoda aktywistka na światowym forum gospodarczym w Szwajcarii

"Nie chcę waszej pomocy, nie chcę, byście wątpili. Chcę, byście popadli w panikę i poczuli strach, który ja czuję codziennie" – oświadczyła Szwedka podczas jednej z rund dyskusyjnych. Jej zdaniem czas uprzejmości się skończył. Rozwiązanie kryzysu klimatycznego jest największym i najbardziej kompleksowym wyzwaniem dla ludzkości. „W miejscach takich jak Davos chętnie opowiada się o sukcesach finansowych i odnosi się wrażenie, że liczą się tylko pieniądze i wzrost gospodarczy" – powiedziała Greta Thunberg. Nastolatka podkreśliła jednocześnie, że ponieważ kryzys klimatyczny nie został jeszcze uznany za kryzys, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z jego konsekwencji.

Jej zdaniem najprostszym rozwiązaniem jest „powstrzymanie emisji gazów cieplarnianych”. Ale każdy musi podjąć decyzję, „bo nie ma szarej strefy, gdy chodzi o przeżycie”. Ponieważ przeloty samolotem są dla klimatu szkodliwe, nastolatka przyjechała ze Szwecji na konferencję w Davos pociągiem.

Ruch "Fridays for Future"

Greta Thunberg w ramach ruchu „Fridays for Future” demonstruje od pół roku co piątek przed szwedzkim parlamentem w Sztokholmie. Ruch ten znajduje coraz większe poparcie na całym świecie. W piątek przed federalnym ministerstwem gospodarki oraz Urzędem Kanclerskim w Berlinie demonstrowało około 5 tys. uczniów.

Ponad 25 tys. uczniów i studentów demonstrowało w ubiegły piątek w ponad 50 miastach Niemiec, opowiadając się za szybką rezygnacją z węgla. Dzień wcześniej demonstrowało 12 tys. uczniów w Belgii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(69)
grzesiek-gość
4 lata temu
Hahahaha!!!! Ale się uśmiałem. Loty samolotem są szkodliwe dla klimatu, a pociąg nie. Hahahaha. A wyprodukowanie składu, a tysiące kilometrów stalowych szyn wytopionych i obrabianych termicznie (walcowanie, hartowanie) w hutach??? A wydobycie i produkcja miedzi, przewodów miedzianych , transformatorów, generatorów pądu???? A prąd??? Z wiatraka??? Koleją jechała przez Niemcy gdzie ciągle jeszcze produkuje się znaczną część energii elektrycznej z węgla brunatnego który jest znacznie gorszy niż kamienny. Ekologiczny środek transportu to rower, albo bryczka i koniki. Bryczka lepsza bo z drewna ręcznie zrobiona przez rzemieślnika, tylko obręcze kół stalowe na drewnianych kołach, a rower cały jest ze stali albo stopów aluminium (to jeszcze gorzej), no i opony to trujące zakłady chemiczne.
KKD
4 lata temu
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec. Niestety, większość komentujących nawet nie próbuje przetrawić ważnej informacji, tylko skupia się na posłańcu... a czy lekcje odrobiła, a że czemu nie na koniu tylko pociągiem, a że powinna to a że powinna tamto. A może najpierw odpowiedz sobie zanim skomentujesz - co TY powinieneś / powinnaś zrobić?
glupie dzieck...
4 lata temu
adasko
kordek
4 lata temu
Niech powie to polskim decydentom.......
VR6
4 lata temu
Biedne, niewyedukowane dziecko z wypranym i lewicowo ukształtowanym umysłem. Mówi o ekologii i zmianach klimatu a nie ma pojęcia o tym,że dziewczynki w jej wieku są gwałcone przez ludzi zaproszonych z krajów muzułmańskich przez partie, które ukształtowały jej światopogląd. Przecież w Szwecji edukacja jest na takim poziomie,że ta dziewczynka ledwie umie czytać i pisać, nie mówiąc o liczeniu a tutaj stawia takie poważne postulaty. Wszystko to lewicowa pokazówka i biedna wykorzystana przez lewicę młoda dziewczynka.
...
Następna strona