Trwa ładowanie...
bEpwmNwB

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Prezes PFR apeluje o niezwalnianie pracowników

- Jeśli weźmiemy samo postojowe, przy przeciętnym wynagrodzeniu pozwala to firmie ograniczyć koszty zatrudnienia o 75 procent. Przy obniżonym wymiarze czasu pracy jest to 60 procent. To znaczący spadek kosztów - mówił w rozmowie z WP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. W ten sposób tłumaczył niektóre z zapisów zawartych w tarczy antykryzysowej. - Zdecydowanie apeluję do przedsiębiorców, aby dwa razy się zastanowili i policzyli, czy warto zwalniać pracownika. Jestem przekonany, że lepiej jest wybrać postojowe. Koszty związane z okresem wypowiedzenia, odprawami, a w przyszłości z rekrutacją czy szkoleniami, są wyższe - dodał.

0
0
47
Podziel się
Komentarze (47)
zobacz więcej komentarzy (47)
bEpwmNwN
KOMENTARZE
(47)
tomak
12 miesięcy temu
bardzo dużo osób chwali PFR, ale trzeba wiedzieć jak z tego skorzystać. No ale tutaj ważne by wejść na regulamin, który jest jasno opisany na stronie, można go pobrać w PDF :)
Edek
rok temu
Tarcza hahahaha wybryk pisowski g. Dają
Janowicz
rok temu
W zupie mam wasze apele na koniec marca zwolniłem 87 osób!!!
bEpwmNxf
Wielki
rok temu
PFR przeznacza pieniądze, a to pieniądze z podatków każdego Polaka. Pesa Bydgoszcz cały czas od wykupienia za 800milonów, to każdy rok 400 milionów wkładu w zakład. Dlaczego utrzymuje się nieretiwne zakłady kosztem podatników. Mówię STOP wydawaniu pieniędzy. Zakład który od wielu lat przynosi skutecznie brak zysku nie powinien funkcjonować. Wszystkie pieniądze użyte w tak zwaną restrukturyzacje Pesa Bydgoszcz można by przeznaczyć na szpitale. Ludzie sobie poradzą, np. Ja zwolniłem się z Pesa Bydgoszcz i pracuje na zachodzie. Tutaj trzeba zwrucić uwagę że znaczna ilość Ukraińców pracuje, a tym bardziej nie będzie złym posunięciem zgłosić zakład do upadłości
Żenada
rok temu
Ja musiałam zwolnić 6 osób.zostawilam na razie 2. Jak tak dalej pójdzie zwalniam ostatnich dwóch i muszę zamykać. Ta tarcza to pic na wodę.
...
Następna strona