Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

TVN uzyskał zagraniczną koncesję. "To nie rozwiązuje problemu"

19
Podziel się:

Zarząd TVN S.A. poinformował w poniedziałek, że złożony w lipcu wniosek o nadawanie w Holandii został przyjęty. "Uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z przyjętą przez Sejm nowelizacją" - czytamy w komunikacie.

TVN uzyskał zagraniczną koncesję. "To nie rozwiązuje problemu"
"Lex TVN". Stacja uzyskała koncesję w Niderlandach. (TVN)

"Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność" - czytamy w komunikacie zarządu.

Jak czytamy, już w lipcu br. spółka złożyła wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. "Jeśli KRRIT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska" - dowiadujemy się z komunikatu.

Holenderska koncesja umożliwi tym samym dalsze nadawanie TVN24, nawet jeśli finalnie KRRiT zagłosuje przeciw przedłużeniu polskiej koncesji dla stacji.

Zobacz także: Andrzej Duda zawetuje "lex TVN"? Krzysztof Gawkowski przestrzega

Zarząd TVN 24 podkreśla przy okazji, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób "nie rozwiązuje problemu", z jakim boryka się w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji.

"W obecnym kształcie uderza ona we wszystkie nasze kanały, w tym w TVN, podważając wolność słowa, niezależność mediów oraz własność prywatną" - czytamy w uzasadnieniu.

"Lex TVN" w praktyce. Walka toczy się na wielu polach

W środę wieczorem Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazwanej potocznie "lex TVN". Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji jest ona bezpośrednio wymierzona w Grupę TVN. Posłowie przegłosowali ustawę, która zmierza do tego, by należąca do Amerykanów stacja nie otrzymała koncesji.

Już wcześniej Grupa Discovery zdecydowała się na międzynarodowy arbitraż w oparciu o polsko-amerykański traktat z 1990 r. Eksperci przewidują, że może chodzić o wypłatę miliardowych odszkodowań.

Grupa Discovery już oficjalnie mówi o postępowaniu arbitrażowym ws. "lex TVN". Amerykańska firma poinformowała o tym prezydenta Andrzeja Dudę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Kiro33
3 lata temu
Najpierw niech zaczną płacić podatki, a później może dostana koncesję w Polsce.
Wio
3 lata temu
Tvn sam się załatwia
mmm345
3 lata temu
TVP jest opłacana z pieniędzy wszystkich podatników (abonament, wielkie dotacje z budżetu) a TVN musi sie utrzymać tylko z reklam. TVP mimo tego, że płacą na nią wszyscy (w tym wyborcy opozycji) przedstawia tylko poglądy jednej partii wszystkich oponentów przedstawiając prawie jak kryminalistów. Czy to jest telewizja publiczna? W tej telewizji nie ma pluralizmu. Ona czerpie swoje wzory ze świata islamskiego fundamentalizmu. Ci ludzie tak się bali islamskiego fundamentalizmu a sami go wprowadzają w kraju (pod inną nazwą).
TwojaRybka
3 lata temu
Koncesja holenderska potrzebna jest poto aby w arbitrażu pokazać złą wolę KRRiT. Jeżeli wcześniejsze koncesje wydawane były w kilka tygodni, w Holandii można też to jaki jest cel ponad rocznego czekania. Tylko argument dla negocjatorów i prawników. Jeżeli ktoś codziennie wychodzi na ulice w wszystkich atakuje to nawet jak przebierze się za smerfa to w końcu dostanie kopa.
mmm345
3 lata temu
Kapitał polski musiał by służalczo służyć słońcu narodu jeśli chciał by nadawać. Władza może w tym kraju zrobić wszystko z firmą prywatną bo ma sądy. Repolonizacja to inaczej pisyzacja.