Notowania

UE płaciła za wyposażenie kamienicy Banasia. Nawet za cukiernice

Trzynaście lat temu spółka syna Mariana Banasia otrzymała dotację na otwarcie centrum szkoleniowo-hotelowego. To właśnie za te pieniądze wyposażono pokoje – od poduszek, po łóżka i cukiernice. Chodzi o słynny hotelik z pokojami na godziny, który mają prowadzić osoby wiązane z półświatkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Za 62 tys. zł z Unii kupiono m.in. zestaw kina domowego, sejf i komputer miksujący dźwięk. Sprzęty znalazły się na wyposażeniu kamienicy Banasia. (Fot: Radek Pietruszka)

Tak pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Ale to nie koniec zakupów. Za 62 tys. zł z Unii kupiono też m.in. zestaw kina domowego, sejf i komputer miksujący dźwięk.

Jak zwraca uwagę gazeta, spółka syna Banasia nigdy nie była właścicielem budynku. Na jakiej więc podstawie dostała wsparcie? Urząd marszałkowski nie wyjaśnia, jak i po co aż trzykrotnie aneksowano umowę z tą spółką. Czy centrum Residance współfinansowane przez budżet i UE prowadziło działalność szkoleniową? Syn ministra nie chciał rozmawiać.

Kamienica Mariana Banasia jest wyposażona w rozbudowany system monitoringu.
Kamienica Mariana Banasia. Klienci hotelu na godziny byli nagrywani

Według ustaleń TVN24 w 400-metrowym budynku, który należał do Banasia, najemca prowadził pensjonat z pokojami na godziny. Pensjonat został zamknięty wkrótce po publikacji tych informacji. Sam szef NIK poszedł na bezpłatny urlop i jest dla mediów niedostępny. Wystosował za to pozew przeciw autorom reportażu na ten temat.

Marian Banaś od 18 lat miał certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Służby kilkukrotnie go odnawiały i nie natknęły się na żadne informacje, które mogłyby to uniemożliwić
Marian Banaś z dostępem do informacji niejawnych. Przez lata nic nie zaniepokoiło ABW

Zobacz też: Afera wokół Mariana Banasia. Giertych: "brał udział w seksbiznesie. Powinna powstać presja, by zrezygnował"

Dodatkowo kamienica obłożona jest hipoteką, która posłużyła za zabezpieczenie kredytu. Marian Banaś nie wspomina o niej w swoim oświadczaniu majątkowym, choć zgodnie z prawem powinien to zrobić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

blablaKWACZE MATACZE !!! ‘2015 – wystarczy nie kraść 2016 – my nie kradniemy, nam się to po prostu należy 2017 – inni też kradli 2018 – inni kradli … Czytaj całość

10-10-2019

PiotrCzyli widać wyraźnie ,że PiS to skrzyżowanie mafii i domu publicznego . A wszystko z krzyżem na ustach. Czegoś takiego w Polsce nigdy nie było. Hańba … Czytaj całość

10-10-2019

MaryI na takich ludzi chcecie głosować ? Was od razu ścigałam skarbówka, policja, prokuratura a tu nawet dofinansowanie z unii. Czy takiej Polski chcecie?

Rozwiń komentarze (464)