Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Unia Europejska kupuje potencjalny lek na COVID-19. Preparat czeka na akceptację EMA

14
Podziel się:

Unia Europejska zawarła umowę z firmą Roche na zabezpieczenie 55 tys. dawek potencjalnego leku na COVID-19. Jest to pierwsza umowa na tego typu preparat.

Unia Europejska kupuje potencjalny lek na COVID-19. Preparat czeka na akceptację EMA
Unia Europejska podpisała umowę na zabezpieczenie dawek potencjalnego leku na COVID-19 firmy Roche (PAP, Marcin Bielecki)
bFeCpgEl

Unia Europejska podpisała umowę na 55 tys. dawek potencjalnego nowego leku na COVID-19, opracowanego przez amerykańskiego producenta Regeneron i szwajcarską firmę farmaceutyczną Roche. Jest to pierwszy kontrakt UE na tego rodzaju lek.

UE porozumiała się z Roche już w kwietniu, ale dopiero teraz podano informację o tych ustaleniach. Kraje członkowskie będą mogły kupić lek Roche-Regeneron po jego zatwierdzeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub krajowe organy regulacyjne.

EMA poinformowała, że nie wyznaczyła daty ewentualnego zatwierdzenia tego preparatu, ponieważ firmy muszą najpierw formalnie złożyć wniosek o warunkowe zezwolenie.

bFeCpgEn
Zobacz także: Hotele i restauracje otwarte na 100 procent? Minister odpowiada

EMA poinformowała, że nie ustaliła daty ewentualnego zatwierdzenia leku, ponieważ najpierw musi zostać złożony wniosek o warunkowe zezwolenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeCpgEO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Jacek
8 miesięcy temu
To lek dla tych co nie chcą się szczepić ,znalezli rozwiązanie jak wykończyć resztę
Buni!!!
8 miesięcy temu
Co Wy pokazujecie, moglibyście o stali napisac jakie przekręty ida! 1 msc temu za stał płaciłem 2900tona a teraz mam zapłacić 5300!!! Co na to rządzący?
Wieszczę
8 miesięcy temu
Po nieprawdziwym wyniku testu będzie zabójczy
bFeCpgEP
Polak
8 miesięcy temu
Dania, weźcie za naukę polska walkę o wstrzymanie NS2. Wasza blokada się nie uda. Lepiej się starajcie aby mieć swoje podłączenie.
JJJ
8 miesięcy temu
A jak badania nad amantadyną? Już się zakończyły