Notowania

Austria
11.03.2017 15:23

Cięcia w budżecie UE w związku z Brexitem. Austria chce zmniejszyć liczbę komisarzy

W związku z utratą brytyjskiego wkładu w wysokości 14 mld euro rocznie, austriacki MSZ proponuje ograniczenie wydatków w Unii o 12,8 proc. - pisze dpa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

W związku ze stratami spowodowanymi wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, Austria domaga się cięć w unijnym budżecie. Wiedeń chce m.in. o połowę zmniejszyć liczbę unijnych komisarzy - podała agencja dpa powołując się na szefa MSZ Sebastiana Kurza.

W związku z utratą brytyjskiego wkładu w wysokości 14 mld euro rocznie, austriacki MSZ proponuje ograniczenie wydatków w Unii o 12,8 proc. - pisze dpa.

- Aby zapobiec eksplozji kosztów, budżet Unii powinien zostać zredukowany o kwotę wpłacaną dotychczas przez Brytyjczyków; należy zapobiec narzucaniu płatnikom netto dodatkowych ciężarów - cytuje dpa fragment projektu stanowiska Austrii.

Austria, podobnie jak Niemcy, wpłaca więcej do unijnej kasy, niż z niej dostaje.

Rząd w Wiedniu zamierza za kilka tygodni oficjalnie zaprezentować swoje stanowisko pozostałym krajom. W drugiej połowie 2018 roku Austria będzie sprawowała przewodnictwo w UE.

Tagi: Austria, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2017

kilnawet przed brexitem zdrowy rozsadek i ekonomia nakazywaly redukcje tak ogromnej grupy ludzi, o olbrzymich pensjach i malym mozgu

11-03-2017

YonnekWidać , jak ogromna jest nadprodukcja pieniędzy w Unii. Marnowanie na potęgę...

11-03-2017

laszkaNo oczywiście redukcja będzie dotyczyć tych komisarzy którzy byli z WB w tej samej partii. Czyżbym dobrze myślała że dotyczy to też pisu??

Rozwiń komentarze (10)