Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eksport z polski
12.09.2015 11:39

Eksport z Polski. Bułgarzy pokochali polskie produkty

Polski eksport do Bułgarii systematycznie rośnie od kilku lat. W pierwszych sześciu miesiącach kupili w Polsce o prawie 14 proc. więcej niż rok temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(vacacionesbulgaria.com/CC 3.0/Wikimedia)

Polski eksport do Bułgarii systematycznie rośnie od kilku lat. Podobnie było też w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, kiedy Bułgarzy kupili w Polsce o prawie 14 proc. więcej niż w takim samym czasie rok wcześniej - podaje polska ambasada w Sofii.

Wzajemne obroty towarowe w okresie styczeń-czerwiec 2015 r. osiągnęły wartość 672,9 mln euro.

Bułgarzy najchętniej kupowali u nas urządzenia mechaniczne i elektryczne jak: aparatura do telefonii przewodowej, kable, przewody, chłodziarki i zamrażarki, aparatura odbiorcza do telewizji, maszyny rolnicze i maszyny i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych. Na tego rodzaju zakupy wydali prawie 90 mln euro.

Za polskie autobusy, samochody specjalne, części i akcesoria samochodowe Bułgarzy zapłacili ponad 61 mln euro.

Popularnymi towarami sprowadzanymi z Polski były produkty pochodzenia zwierzęcego jak: mleko w proszku, śmietana, sery i twarogi, mięso wieprzowe i drobiowe. Ich wysłaliśmy do Bułgarii za prawie 53 mln euro.

Bułgarskie firmy kupowały ponadto produkty przemysłu chemicznego, czekolady, cukier, kawę, wody mineralne i ciasta.

Najpopularniejsze towary sprowadzane z Bułgarii do Polski to wyroby z metali nieszlachetnych, materiały i wyroby włókiennicze, gotowe artykuły spożywcze i produkty przemysłu chemicznego.

Zobacz również: Polskie mięso chce zdobyć nowe rynki

Tagi: eksport z polski, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz