Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przesyłki z Chin pod okiem celników. Powstaje specjalny oddział

116
Podziel się

W Lublinie ruszy nowy oddział celny, który będzie szczegółowo sprawdzał przesyłki z Dalekiego Wschodu. Rząd chce w ten sposób uszczelnić system.

Przesyłki z Chin pod okiem celników. Powstaje specjalny oddział
(Dedek/Reporter)
bErYuodN

Lawinowo rosną zakupy Polaków na chińskich portalach. Od większości paczek nie są odprowadzane żadne podatki. Polacy na ogół deklarują niską zawartość paczki i VAT-u nie płacą. To ma się skończyć – pisze ”Rzeczpospolita”.

Sprowadzane z Chin towary o małej wartości (mniejszej niż 22 euro lub 45 euro, jeśli zadeklarujemy, że jest to "prezent") w wielu krajach UE nie są objęte cłem i podatkiem. W Polsce jednak VAT trzeba od nich zapłacić. Niewielu jednak ma tego świadomość, jeszcze mniej to robi. Tu przeczytasz, jak należy płacić VAT od tych produktów.

Fiskus powołał zespół, który wyegzekwuje od internautów VAT od towarów zakupionych drogą elektroniczną. Pierwszym efektem jest nowelizacja rozporządzenia w kwestii urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów.

bErYuodP
Zobacz także: Zobacz też: E-handel. Sklepy internetowe na celowniku fiskusa:

Jak informuje dziennik, w Lublinie powstanie nowy oddział celno-pocztowy, który będzie szczegółowo sprawdzał przesyłki z Azji. W ten sposób fiskus chce uszczelnić system ściągania podatku. Zdaniem skarbówki bowiem przez to, że Polacy coraz częściej robią zakupy na chińskich portalach typu AliExpress, budżet państwa traci coraz więcej pieniędzy.

Jak pisaliśmy w money.pl, chińską platformę kojarzy już 30 procent internautów, którzy robią zakupy w sieci, co potwierdza raport firmy Gemius. Z raportu Gemiusa wynika, że z różnych zagranicznych serwisów korzysta już w Polsce 23 proc. internautów. Dwa lata temu z takich e-sklepów korzystało zaledwie 10 proc. badanych. Z badania wynika też, że już co drugi polski internauta robi zakupy w sieci.

bErYuodV

Z analiz Gemiusa wynika, że Polak najchętniej kupuje w zagranicznych sklepach on-line: odzież, dodatki i akcesoria - na takie zakupy decyduje się 52 proc. internautów. Nieco mniej, bo 32 proc., kupuje perfumy i kosmetyki, a 28 proc. - książki, płyty oraz filmy. Ale bywają i znacznie cenniejsze produkty, jak meble, czy elektronika.

* * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl* *

bErYuoeq
wiadomości
KOMENTARZE
(116)
ola
2 lata temu
Lipa z tym- po dotarciu do Polski - 2-3 miesiące "siedzą" w Polsce. A potem los na loterii czy w ogóle dojdą. Czekam i nic. Odszkodowanie za przetrzymywanie w Polsce - ile wynosi?
dżep
3 lata temu
Jak oni to zorganizują? Będą otwierać paczki i na oko znawcy szacować wartość przedmiotu? Znając pocztę polska dużo przesyłek zniknie. I inna sprawa, co z przesyłkami wysyłanymi przez innych operatorów bez udziału PP?
Lisek
3 lata temu
chamstwo w państwie. Aby tylko doić nas z kieszeni.
bErYuoer
Jolka
3 lata temu
Eee kupiłam 2 gumki do włosów po 23 grosze , ile podatku mam zapłacić ?😂
Emm
3 lata temu
Skarb państwa cierpi.. a specjalnie komisje to charytatywnie beda pracowac..?
...
Następna strona