Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przewozy lotnicze
17.03.2015 08:48

Przewozy lotnicze. Strajk pilotów Lufthansy w Niemczech. Spodziewane zakłócenia lotów

Związek zawodowy pilotów zapowiedział, że strajk potrwa przez całą środę i obejmie połączenia krótko- i średniodystansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Phillip Kalantzis Cope/Flickr)

Pasażerowie niemieckiej Lufthansy muszą przygotować się na utrudnienia. W środę strajkować będą piloci tej linii. Trzeba liczyć się z opóźnionymi i odwołanymi lotami.

Związek zawodowy pilotów zapowiedział, że strajk potrwa przez całą środę i obejmie połączenia krótko- i średniodystansowe.

Loty na dalekich trasach, na przykład transatlantyckie powinny odbywać się normalnie. Nie wiadomo jeszcze, ile lotów trzeba będzie anulować. Strajk nie obejmie linii Germanwings będącej spółką córką Lufthansy.

Piloci protestują w obronie firmowych przywilejów emerytalnych, które Lufthansa zamierza ograniczyć. Chodzi m.in. o możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury. W minionym roku konflikt doprowadził do całej serii strajków pilotów Lufthansy.

Czytaj więcej w Money.pl
1,5 tys. lotów odwołanych. Również do Polski Protest zakończy się o północy. Szacuje się, że będzie kosztował około 30 milionów euro.
Kolejny strajk pilotów. Walczą o emerytury Tym razem najmocniej odczują go pasażerowie wybierający się z Frankfurtu w dalekie podróże.
Tagi: przewozy lotnicze, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz