Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie. Kopacz ma rozmawiać także z Hollandem

0
Podziel się:

Za naszą południową granicę wybiera się Ewa Kopacz. Premier oprócz spotkania z rządzącymi Słowacji, Czech i Węgier, ma też rozmawiać z prezydent Francji Francois Hollandem.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie. Kopacz ma rozmawiać także z Hollandem
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEJJQcWJ

W Bratysławie rozpoczyna się w piątek szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Za naszą południową granicę wybiera się Ewa Kopacz. Premier oprócz spotkania z rządzącymi Słowacji, Czech i Węgier, ma też rozmawiać z prezydent Francji Francois Hollandem.

Podczas spotkania będzie mowa między innymi o bezpieczeństwie energetycznym, o mającym się odbyć szczycie klimatycznym w Paryżu oraz o gospodarce. Nie zabraknie dyskusji o sytuacji na Ukrainie, o przyjmowaniu przez kraje Unii Europejskiej uchodźców z Afryki Północnej i o zaplanowanym na lipiec przyszłego roku szczycie NATO w Warszawie.

Jak napisano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, spotkanie w Bratysławie będzie też podsumowaniem rocznego przewodnictwa Słowacji w Grupie Wyszehradzkiej. Zostanie też przyjęty plan czeskiej prezydencji. Praga będzie kierować pracami Grupy od 1 lipca.

bEJJQcWL

Minister do spraw europejskich Rafał Trzaskowski poinformował, że szczyt w Bratysławie będzie też okazją do omówienia spraw, którymi w przyszłym tygodniu zajmie się Rada Europejska. To między innymi sprawa imigracji, sytuacja w Grecji i postulowana przez Londyn reforma Unii Europejskiej. Trzaskowski dodał, że w Bratysławie zaplanowano też rozmowę Ewy Kopacz z prezydentem Francji.

Szefowa rządu będzie uczestniczyła tylko w pierwszej części spotkania Grupy Wyszehradzkiej, ponieważ wraca wcześniej do kraju. W Bratysławie zastąpi ją wicepremier Tomasz Siemoniak.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska na czele antyniemieckiej koalicji? Warszawa apeluje do strony niemieckiej o nieegzekwowanie wprowadzonego tam prawa.
Rosyjska prasa rozpisuje się o Polsce i Kopacz Dowodem na reprezentowanie przez Warszawę amerykańskich interesów ma być niedawna rozmowa telefoniczna Ewy Kopacz z Barackiem Obamą.
Ewa Kopacz na Słowacji o wojnie na Ukrainie W spotkaniu, obok Kopacz i premiera Słowacji Roberta Fico, biorą udział także szefowie rządów Czech: Bohuslav Sobotka i Węgier Viktor Orban.
bEJJQcXm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)