Notowania

imigracja
24.04.2015 06:00

UE zwiększy budżet na ratowanie imigrantów z Afryki do 120 mln euro

Donald Tusk podkreślał, że działania UE mają się skupić nie tylko na ratowaniu ludzi na Morzu Śródziemnym, ale też powstrzymaniu przemytników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował po zakończeniu szczytu UE, że liderzy państw unijnych zgodzili się na potrojenie funduszy na operację Tryton, której celem jest patrolowanie granic UE na Morzu Śródziemnym. UE ma przeznaczać na to 120 mln euro.

Tusk podkreślał, że działania UE mają się skupić nie tylko na ratowaniu ludzi na Morzu Śródziemnym, ale też powstrzymaniu przemytników, którzy zajmują się przerzucaniem imigrantów.

Liderzy zgodzili się także na powierzenie szefowej unijnej dyplomacji Federice Mogherini zadania przygotowania propozycji uruchomienia operacji, której celem będzie tropienie i niszczenie łodzi wykorzystywanych przez przemytników ludzi.

Szef KE Jean-Claude Juncker podkreślał, że cieszy się z propozycji potrojenia funduszy na Tryton. - Środki wzrosną do 120 mln euro, czyli tyle, ile przeznaczano na Mare Nostrum - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemyt imigrantów daje milionowe zyski Proceder przerzutu ludzi tylko jednej międzynarodowej szajce, rozbitej właśnie na Sycylii, przynosił roczne obroty w wysokości około 100 milionów euro.
Aresztowania wśród przemytników imigrantów We Włoszech rozbito gang przemytników ludzi z Afryki do Europy.
Tagi: imigracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz