Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Gospodarczyk
|
aktualizacja

Ustawa wiatrakowa na rządzie. Jest decyzja

404
Podziel się:

Rząd kierunkowo przyjął projekt nowelizacji ustawy wiatrakowej. Oficjalnie zatwierdzi go w trybie obiegowym do najbliższego piątku - poinformował wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Uwagi wobec treści projektu zgłasza kilka instytucji, w tym Prokuratoria Generalna.

Ustawa wiatrakowa na rządzie. Jest decyzja
Rada Ministrów kierunkowo przyjęła projekt ustawy wiatrakowej (East News, Marysia Zawada, Wojciech Strozyk)

Wicepremier Kosiniak-Kamysz pojawił się przed kamerami po posiedzeniu Rady Ministrów. Poinformował, że rząd przyjął projekt ustawy wiatrakowej, ale w trybie warunkowym.

Rząd zdecydował ws. ustawy wiatrakowej

- W toku tej pracy, również na ostatnim etapie, pojawiły się jeszcze uwagi zarówno Prokuratorii Generalnej, jak i innych urzędów, dlatego Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu zapoznała się z projektem. Co do zasady kierunkowo go przyjęła, ale ostateczne formalne potwierdzenie nastąpi w trybie obiegowym do piątku tego tygodnia - powiedział Kosiniak-Kamysz w poniedziałek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wykorzystywać okazje w biznesie? Zbigniew Jakubas w Biznes Klasie

6 marca projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, tzw. ustawa wiatrakowa, została przyjęta przez Komitet Stały Rady Ministrów.

W swojej zasadniczej części projekt zmiany ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych przewiduje zniesienie wprowadzonej w 2016 r. zasady 10H czyli zakazu budowy wiatraków w odległości mniejszej niż 10-krotność ich wysokości wraz z wirnikiem od zabudowań mieszkalnych.

Obecne brzmienie przepisów dopuszcza pod pewnymi warunkami zmniejszenie tej odległości do 700 m. Projektowane przepisy mają wyznaczyć odległość minimalną 500 m.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(404)
TOP WYRÓŻNIONE (tylko zalogowani)
Markus
miesiąc temu
Niemcy usuwaja wiatraki bo sa nierentowne, polacy odkupia i zamontuja u siebie, czego nie rozumiesz polaku.
g m.
miesiąc temu
Lex Simens
Krisstof Z.
miesiąc temu
Kupimy wszystkie używane wiatraki z Niemiec, tak jak samochody. Z tą różnicą, że samochody poszły dalej na wschód, a wiatraków nikt od nas nie weźmie, a koszty utylizacji ogromne.
POZOSTAŁE WYRÓŻNIONE
Suweren
miesiąc temu
Paulina Siemens-Kloska, poślica.
Pabloo
miesiąc temu
W Niemczech jest kilometr a u nas 500m a nawet 300m a co tam to Polacy
I już
miesiąc temu
5 kilometrów od zabudowań i wszystko jasne
NAJNOWSZE KOMENTARZE (404)
Marek 1963
miesiąc temu
Nie mówi się i nie pisze "na rządzie", "na klubie" tylko na posiedzeniu rządu, posiedzeniu klubu.
Lud
miesiąc temu
Trzeba będzie zatrudnić dmuchaczy by wiatraki się obracały.
Proeuropa
miesiąc temu
Jeżdżę po Europie od 15 lat ,pracuje w transporcie , zdążą mi się nocować na parkingach oddalonych od wiatraków o 30m . Gdzie się nie oglądane to zawsze mogę dostrzec wiatraki . Wszystko co wygadywał PiS to bzdura, jak dla mnie wiatraki mogą stać wszędzie gdzie się opłacają
poko
miesiąc temu
A każdy wiatrak ma podstawe z setek metrów szesc. betonu.Jest biznes ?
Jwu
miesiąc temu
Będziecie importowac wiatr?
...
Następna strona

© 2025 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.