Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Via Carpatia: Od 2025 szybka trasa z Litwy do Grecji. Przez Polskę

- Via Carpatia to był projekt, o którym część osób mówiła, że to nie ma sensu i pukała się w czoło. Dzisiaj po 3 latach sytuacja jest inna. Jednym z ostatnich dokumentów przyjętych przez Parlament Europejski był dokument, który wskazuje drogi, które bedą mogły korzystać z finansowania na połączenia transgraniczne i tam jest Via Carpatia. W 2020 roku Węgrzy kończą inwestycję na swoim przebiegu, w 2023 Słowacy, Litwini w 2024, Polacy w 2025 i inwestycja jest w pełni zrealizowana - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

KOMENTARZE
(29)
Tom
5 lata temu
A Rumunia Blugaria kiedy?
Kolo
5 lata temu
Prawda jest taka, że to Tusk i PO wyśmiewali zamiar budowy tej drogi. Tylko dlatego, że dążył do tego Kaczynski.
mieszkaniec p...
5 lata temu
Hahahaha na podlaskim odcinku nic się nie dzieje... nie wiem jakim cudem Polska chce skończyć inwestycję do końca 2024 roku :D śmiech mnie ogarnia...
Werk
5 lata temu
Ta droga budowana jest ze wzgledow militarnych. Ma umozliwic przemieszczanie sie wojsk NATO wzdłuż wschodniej granicy ukladu. No ale jak nie bedzie wojny to mozna nia bedzie jezdzic.
54t345v
5 lata temu
A1 nie potrafią skończyć a będa się brali za via carpatię? Przecież za granica na przebiegu tej drogi nic nie ma więc po co my mamy ją budować? litwini mają to w poważaniu.
...
Następna strona