Notowania

t-mobile
21.03.2017 13:39

Wielkie zmiany w T-Mobile. Odchodzi prezes Adam Sawicki, zastąpi go manager z Macedonii

Prezes T-Mobile Adam Sawicki odchodzi ze stanowiska z końcem marca. Wraz z nim z firma żegna się Elżbieta Wójcik, dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiadająca m.in. za marketing. Nowym prezesem T-Mobile zostanie Andreas Maierhofer, obecnie prezes Telekom Macedonia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

Prezes T-Mobile Adam Sawicki odchodzi ze stanowiska z końcem marca. Wraz z nim z firmą żegna się Elżbieta Wójcik, dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiadająca m.in. za marketing. Nowym prezesem T-Mobile zostanie Andreas Maierhofer, obecnie prezes Telekom Macedonia.

W kierownictwie czwartego pod względem liczby klientów w Polsce operatora telekomunikacyjnego duże zmiany. Z końcem marca z T-Mobile pożegna się obecny prezes - Adam Sawicki oraz Elżbieta Wójcik, dyrektor ds. rynku prywatnego, odpowiadająca m.in. za marketing.

Sawicki kierował T-Mobile Polska od czerwca 2015 roku, wcześniej był prezesem Netii. W komunikacie prasowym spółka poinformowała, że to Sawicki odszedł z firmy, powodów jednak nie podano.

T-Mobile ma już nowego prezesa - od początku kwietnia to stanowisko obejmie Andreas Maierhofer, obecnie prezes Telekom Macedonia. To człowiek od lat związany z sektorem telekomunikacyjnym. Pracował m.in. w Telkom Austria, zajmując się rozliczeniami i usługami detalicznymi. Od 2004 roku pracował w Si.mobil Slovenia, skąd przeniósł się do Bułgarii.

Do zarządu spółki dołączą też dwie nowe osoby: Frederic Perron, który od maja będzie odpowiadał za rynek prywatny oraz Włodzimierz Nowak odpowiedzialny za kwestie prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwo.

Perron wcześniej związany był z Roger Communications, a także T-Mobile w Wielkiej Brytanii oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach.

Natomiast Włodzimierz Nowak był m.in. dyrektorem departamentu informatyki i telekomunikacji w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz dyrektorem departamentu cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Nowak zajmie miejsce na nowo utworzonym stanowisku członka zarządu ds. cyberbezpieczeństwa.

O odejściu Adama Sawickiego z T-Mobile spekulowano od kilku miesięcy. Przyszedł on do firmy, aby zatrzymać spadkowy trend. T-Mobile tracił na rzecz konkurencji. Trend udało się zatrzymać, ale operator i tak stracił w 2016 r. 1,4 mln klientów.

Tagi: t-mobile, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2017

evita reklama z Lindą jest okropna, dziadek ledwie może wydobyć z siebie głos....

21-03-2017

aaaawydają miliny na reklamy z Lewandowską lub Lindą a dla klientów "figa z makiem"

21-03-2017

Anna NY USApolska to przeklety kraj bawiacych sie ksiezy I politykow

Rozwiń komentarze (100)