Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Apple chce produkować iPhone'y w Indiach

Apple chce produkować iPhone'y w Indiach

Fot. AP/FOTOLINK

Produkcja iPhone'ów miałaby ruszyć najpóźniej w kwietniu w nowej fabryce w stanie Karnataka na południu Indii - podał w piątek serwis BBC. Według serwisu Apple nie potwierdził jeszcze oficjalnie tych planów, przyznał jednak, że jest zainteresowany "poważnymi inwestycjami w Indiach".

Tymczasem minister ds. infotechnologii, biotechnologii i turystyki Priyank Kharge w rządzie stanu Karnataka powiedział w rozmowie z agencją AFP, że jego stan "zawarł porozumienie z Apple" i można się "spodziewać, że produkcja w Karnatace ruszy do końca kwietnia".

Z doniesień, na które powołuje się serwis BBC, wynika, że zakład, w którym miałyby być wytwarzane iPhony, buduje tajwańska firma produkcyjna Wistron Corp.

Jak podaje BBC, Apple nie otworzył dotąd firmowych sklepów w Indiach, bo obowiązujące w tym kraju przepisy nakładają poważne ograniczenia na działalność zagranicznych firm. Aby móc sprzedawać swoje produkty bezpośrednio indyjskim klientom, Apple będzie musiał produkować lokalnie 30 proc. komponentów do swych urządzeń.

Na początku tygodnia Apple ogłosił, że po raz pierwszy od dziewięciu miesięcy zanotował wzrost sprzedaży, dzięki dobrym wynikom przedświątecznej sprzedaży telefonów iPhone 7 na chińskim rynku.

indie, apple, gospodarka indii
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
DeMoon
2017-02-04 18:37
Proponuję jednak Kambodźę lub (jeszcze lepiej) kraje afrykańskie te be ropy - będziecie mieli jeszcze niższe koszty produkcji i brak socjalnych zobowiązań. Korporacje..