Notowania

Budżetówka+. To nowe zadanie dla związków i rządu

Solidarność walczy o "minimum przyzwoitości".

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Solidarność" domaga się też odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego

"Solidarność" chce podwyżek w budżetówce. W tej sprawie jej szef, Piotr Duda, rozmawiał z premierem. Po spotkaniu wyznaczył związkom i rządowi nowe zadania.

- Kolejnym zadaniem związków zawodowych i rządu jest "budżetówka+", "fundusz socjalny+" - przekonywał na antenie TVP Info Piotr Duda. Jak podkreślił, "Solidarności” chodzi tylko o minimum przyzwoitości - podaje PAP.

W ten sposób szef związkowców odniósł się do żądań przedstawionych premierowi na wtorkowym spotkaniu w gdańskiej siedzibie NSZZ.

Jak pisaliśmy w money.pl, związkowcy chcą, 12-procentowego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w budżetówce i wzrostu płacy minimalnej o 8,5 proc. Dałoby to minimalną krajową na poziomie 2278 zł.

Dodatkowo "Solidarność" domaga się też odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika rocznie o ok. 300 zł.

Tuż po spotkaniu z premierem Morawickim Duda jasno dał do zrozumienia, że czeka na ruch rządu. Stwierdził, że związek "przekazał premierowi swoje problemy".

- Czekamy teraz aż premier usiądzie, przeanalizuje, oceni nasze postulaty i przedstawi Komisji Krajowej wnioski z dzisiejszego spotkania. Dla nas mogą być tylko jedne: że rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej i nastąpi w tej sferze jakiś progres. Przypominam, że od 2010 roku te wynagrodzenia są zamrożone- zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: budżetówka, solidarność, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2018

facetJak śmiał ten pantoflarz wyjść z nory do której wpełzł po tym jak w Warszawie zrobił wiec poparcia jawnej dyskryminacji mężczyzn ze względu na płeć … Czytaj całość

12-08-2018

GERARDOOBYWATELE którzy to finansują CHCĄ REDUKCJI BUDŻETÓWKI , bo jest zbędna i tylko problemów przez to w załatwieniu czegokolwiek !!!! MY JAKO PRACODAWCY … Czytaj całość

12-08-2018

PolkaNie lubie tego czlowieka i mu nie wierze! Typowy karierowicz, jak taki ktos moze byc przewodniczacym " Solidarnosci"

Rozwiń komentarze (490)