Notowania

CBA w Elektrowni Szczecin. Są zatrzymania za korupcję

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ze Szczecina zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena i pracowników Elektrowni Szczecin, w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni. Na gorącym uczynku, w momencie przyjmowania 50 tysięcy złotych łapówki, złapany został dyrektor do spraw energii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

CBA ustaliło, że transporty dostarczane przez firmę zatrzymanego biznesmena do elektrowni wcale nie zawierały biomasy, tak jak to było w umowie. Pracownicy zakładu w zamian za łapówki mieli jednak poświadczać, że ciężarówki były wypełnione biomasą. Przez to dochodziło do produkcji prądu z paliwa złej jakości.

Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tym procederem wielomilionowych szkód na szkodę Polskiej Grupy Energetycznej. W wyniku przeszukań zarekwirowano około miliona złotych w gotówce, w tym ponad 100 tysięcy złotych w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

CBA podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy. Wśród 12 zatrzymanych przez CBA jest między innymi dyrektor ds. energii - główny inżynier Elektrowni Szczecin. Zatrzymano go na gorącym uczynku podczas przyjęcia 50 tys. łapówki. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ok. 1 mln zł gotówce.

Jak powiedział Maciej Jóźwiak z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, siedmiu zatrzymanym osobom prokuratura przedstawiła już zarzuty działalności o charakterze korupcyjnym i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wielomilionowe szkody spółki Skarbu Państwa Polskiej Grupy Energetycznej.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-02-2017

stanBoże,jak jakocham ten rzad.Brawo -wylapać wszystkich zlodzieji.

03-02-2017

zegmożna nie kochać PISu ale jeśli nie oni to kto by tu posprzątał

03-02-2017

lolekPOkłosie antypolskich, złodziejskich rządów PO-PSL!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (216)