Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elon Musk zapłaci 20 mln dolarów kary i ustąpi ze stanowiska szefa Tesli

Ekscentryczny miliarder ma zapłacić karę i w ciągu 45 dni ustąpić ze stanowiska prezesa - to wynik ugody, jaką zarząd spółki zawarł z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która oskarża Muska o spekulację akcjami Tesli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
Ilon Musk ma 45 dni na złożenie rezygnacji ze stanowiska.

Oskarżenia dotyczą kontrowersyjnego tweeta, w którym Musk ogłosił, że zdejmie Teslę z giełdy po cenie 420 dolarów za akcję. Wywołało to spore zamieszanie na rynku. Po kilku dniach miliarder wycofał się z tej deklaracji.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła Muska o spekulację, a odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego domagał się śledztwa.

- Ani status celebryty, ani reputacja innowatora technologicznego nie przewidują zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych - stwierdziła na konferencji prasowej Stephanie Avakian z SEC (z ang. Securities and Exchange Commission).

Według ugody zawartej z SEC, Elon Musk ma w ciągu 45 dni złożyć rezygnację ze stanowiska prezesa Tesli i zapłacić 20 mln USD grzywny. Taką samą karę zapłaci też sama firma, która zgodziła się również włączyć do zarządu dwóch dodatkowych, niezależnych dyrektorów, którzy wdrożą dodatkowe kontrole i procedury nadzorujące Muska.

Musk zgodził się na to, by przez najbliższe trzy lata nie ubiegać się o stanowisko prezesa. Pozostanie w firmie jako dyrektor wykonawczy (CEO).

Tagi: tesla, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-09-2018

GetBackPaństwo PIS patrzy i się uczy! U nas nic nie można, Abris robi Polskę jak małe dziecko, jak nie odszkodowanie w setkach milionów to wałek na GPW i … Czytaj całość

30-09-2018

karolCiekawe kiedy padnie ta piramida finansowa

30-09-2018

OloI po Musku, nie zadziera się z kartelami mafijnymi które rządzą tym światem!!! Jeszcze długo będziemy tkwić w technologicznym średniowieczu.

Rozwiń komentarze (8)