Notowania

państwo islamskie
10.11.2014 16:32

Iran gotowy pomóc w walce z dżihadystami

Do tej pory, w ramach pomocy w walce z Państwem Islamskim, Teheran dozbrajał irackich Kurdów i wysyłał doradców wojskowych do Bagdadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Iran jest gotowy, by pomóc w walce z dżihadystami. Jak powiedział wiceprezydent tego kraju Eshaq Dżahangiri, decyzja o wsparciu należy do Iraku.

Dziś w Teheranie doszło do spotkania Dżahangiriego z wiceprezydentem Iraku, byłym premierem Nurim Al-Malikim.

W obliczu terroryzmu, musimy użyć wszystkich środków, Iran jest gotowy do przekazania wszystkich swoich zasobów do dyspozycji Iraku - powiedział irański wiceprezydent.

Do tej pory, w ramach pomocy w walce z Państwem Islamskim, Teheran dozbrajał irackich Kurdów i wysyłał doradców wojskowych do Bagdadu.

Zacięte walki o Kobane wciąż trwają:

Irańskie władze zaprzeczały również, jakoby rozmieściły w Iraku wojska lądowe. Jednak irańskie media ostatnio publikowały zdjęcia świadczące o tym, że ramię w ramię z Kurdami walczą elitarne siły Al-Kuds dowodzone przez generała Kassema Suleimaniego.

Mimo wspierania sił walczących z Państwem Islamskim, Iran nie przystąpił do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystom. Współpracy z szyickim Teheranem niechętne są USA ale również sunnickie kraje Zatoki Perskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: państwo islamskie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz