Notowania

sankcje wobec rosji
19.12.2014 09:59

Nowe sankcje wobec Rosji? Ławrow ostrzega USA

Barack Obama informował wcześniej o podpisaniu ustawy Kongresu, która daje mu możliwość zaostrzenia sankcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UN Geneva/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Podpisanie przez prezydenta USA Baracka Obamy ustawy Kongresu, w której kongresmeni zwracają się o zaostrzenie sankcji wobec Rosji, może na _ długi czas osłabić _ stosunki między dwoma krajami - zapowiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji w rozmowie telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym oznajmił, że ustawa ta, _ grożąca Rosji nowymi sankcjami, może na długo osłabić możliwości normalnej współpracy _ między obydwoma państwami - głosi komunikat MSZ Rosji.

Prezydent Obama poinformował w czwartek o podpisaniu ustawy Kongresu, która daje prezydentowi możliwość zaostrzenia sankcji wobec przedstawicieli rosyjskich władz oraz firm zbrojeniowych kontrolowanych przez rosyjski rząd, a także upoważnia prezydenta do udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej, w tym dostarczenia broni śmiercionośnej.

Obama jednocześnie podkreślił, że nie zamierza obecnie nakładać na Rosję nowych sankcji w ramach tej ustawy, lecz _ daje mu ona dodatkowe uprawnienia, które będą mogły zostać wykorzystane (w przyszłości) w uzasadnionych okolicznościach _.

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział w czwartek, że jeśli sygnały wysyłane przez Rosję będą takie, _ jakich oczekujemy _, nie będzie potrzeby, by uchwalać nowe sankcje.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sankcje wobec rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz