Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wystawili 143 lewe faktury na prawie 450 milionów zł, księgowość prowadzili w Malezji. CBŚP zatrzymało oszustów podatkowych

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli zorganizować karuzelę podatkową. Za pomocą spółki mogli wyłudzić ponad 83 mln zł z budżetu państwa. Mieli wystawić prawie 150 fikcyjnych faktur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)
Za pomocą karuzeli podatkowej zatrzymani mogli wyłudzić ponad 83 mln zł

Służby zatrzymały dwóch mężczyzn, którzy mieli zorganizować karuzelę podatkową. Za pomocą spółki mogli wyłudzić ponad 83 mln zł z budżetu państwa. Mieli wystawić 143 fikcyjne faktury.

Służby wspólnie z prokuraturą prowadzą śledztwo dotyczące udziału mężczyzn w grupie przestępczej, oszustwa podatkowego oraz prania pieniędzy.

Wywiadowcy i analitycy z kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że właściciele jednej z warszawskich spółek mogli wykorzystywać rachunek bankowy firmy do przeprowadzania transakcji związanych z próbą legalizacji pieniędzy.

Oszuści mieli obracać fikcyjnymi fakturami, które dokumentowały wprowadzanie kontraktów terminowych na obrót gazem, od których nie obliczono i nie odprowadzono należnych podatków.

Z ustaleń śledztwa wynika, że spółka powinna odprowadzić podatek VAT w wysokości ponad 83 mln zł z tytułu sprzedaży energii, która pochodziła od jednej z holenderskich firm. Według śledczych, aby uniknąć zapłaty podatku VAT, spółka zniwelowała podatek należny fikcyjnym podatkiem naliczonym. Wykorzystywała platformę płatniczą w Malezji. Mężczyźni usłyszeli zarzut wyłudzenia ponad 83 mln zł.

Drugi zarzuty dotyczy natomiast wystawienia i posłużenia się 143 fakturami VAT poświadczającymi nieprawdę, co do okoliczności mających znaczenie dla określenia wysokości podatku od towarów i usług. Ich łączna wartość przekroczyła 446 mln zł.

Zobacz też: CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów. 6 osób zatrzymanych

Na czym polega karuzela VAT? Pisaliśmy o tym tutaj.

Prokuratura Regionalna w Warszawie zablokowała rachunki bankowe należące do spółki. Przejęła blisko 37 mln zł.

Podejrzanym grozi nawet 25 lat więzienia, kara grzywny, przepadek przedmiotów i korzyści pochodzących z przestępstw lub ich równowartości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oszustwa podatkowe, cbśp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-05-2018

Czas najwyższy !!!!!I właśnie "dzięki" takim cwaniaczkom nie ma później dla dzieci, emerytów i osób niepełnosprawnych, a także dla rodzin uczciwie płacących … Czytaj całość

03-05-2018

wolny38Ciekawe kto sobie pluje w brode że Mariusza Kamińskiego nie udało się zamknąć. Założe się że Platforma Obywatelska. Dzieki PIS są ludzie od takiej … Czytaj całość

03-05-2018

PolakBrawo KAS!!!! PANOWIE CALY CZAS MONITOROWAC WOLKE KOSOWSKA TAM LEZA MILJARDY,PIP też by miała co tam robić kasa pod stołem,albo na czarno ect.SUPER … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)