Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKB w Chinach. Pekin ujawnił tempo wzrostu gospodarczego w 2015 roku

0
Podziel się:

Choć gospodarka zwalnia, to Pekin i tak o ponad 10 procent zwiększy budżet na obronność

Premier Li Keqiang (po prawej) z prezydentem Xi Jinpingiem</br>podczas sesji parlamentu
Premier Li Keqiang (po prawej) z prezydentem Xi Jinpingiem</br>podczas sesji parlamentu (PAP/EPA)
bEKraLVN

W Pekinie rozpoczęła się doroczna sesja parlamentu, Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych. W przemówieniu sprawozdawczym premier Li Keqiang powiedział, że chińska gospodarka będzie spowalniała, ale mimo tego, wzrosną wydatki na obronę.

W ubiegłym roku tempo wzrostu chińskiej gospodarki, drugiej co do wielkości na świecie, było już mniejsze niż w poprzednich latach i wyniosło 7,4 proc. _ - W tym roku będzie to około 7 procent, a więc tyle, ile jest to niezbędne i możliwe _ - zapowiedział szef chińskiego rządu w swym wystąpieniu przed blisko trzema tysiącami delegatów.

Premier Li Keqiang poinformował, że mimo spowolnienia gospodarczego, aż o 10,1 proc. wzrosną w tym roku wydatki na obronę. To wprawdzie - jak powiedział - mniej niż rok temu, kiedy budżet wojskowy wzrósł o 12,2 proc., ale i tak znacznie więcej niż wynosi tempo wzrostu gospodarczego.

bEKraLVP

Keqiang zapowiedział, że w swej polityce gospodarczej rząd będzie dążył do _ zdrowego i zrównoważonego rozwoju _ poprzez reformy i _ transformację modelu wzrostu _.

Obok gospodarki, głównymi tematami tegorocznej sesji chińskiego parlamentu, która potrwa do połowy marca, będą ochrona środowiska i walka z korupcją.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKraLWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)