Notowania

gospodarka
07.08.2017 06:26

Unia wymusza zmiany prawa. 600 tys. Polaków zagrożonych

- Przymusowe przenoszenie firm za granicę i utrata tysięcy miejsc pracy - taki może być skutek zaostrzenia unijnych regulacji o delegowaniu pracowników - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAKUB ORZECHOWSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Od 600 tys. do nawet 900 tys. polskich pracowników i 90 tys. firm może dotknąć zmiana unijnej dyrektywy o delegowaniu, jeśli wejdą w życie planowane restrykcyjne regulacje - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na analizy stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy (IMP).

Te zawarte w projekcie regulacje zapisano pod naciskiem państw zachodnich, głównie Francji, Belgii i Niemiec - wskazuje gazeta. Jak wynika z raportu IMP, ponad 5 mld zł składek straci też ZUS.

Jak twierdzi Stefan Schwarz, prezes IMP, która promuje swobodę świadczenia usług w Unii, zmiany spowodowane nową dyrektywą "będą miały katastrofalne skutki dla usług świadczonych przez polskie firmy w Europie".

Upały w pracy - co szef musi zapewnić pracownikom?

Jego zdaniem, w tej sprawie należałoby wypracować "konstruktywny kompromis", którego inicjatorem mógłby być polski rząd.

Poprawiony projekt dyrektywy ma zostać przegłosowany przez komisję ds. zatrudnienia w Parlamencie Europejskim we wrześniu tego roku - czytamy w artykule.

Tagi: gospodarka, prawo, praca, pracownicy, pap, ue, "Rzeczpospolita", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2017

PrawyNiech się wreszcie skończy ta chora i złodziejska unia europejska

08-08-2017

TV ASMPOLEXIT I wszystko wtemacie. Prosete. UE zawsze nas wykorzystywala! Slepy tegho nie widzi. Mielibysmy juz dawno zarobki rowne z niemieckimi, ale … Czytaj całość

07-08-2017

BenefitowiecI dobrze, koniec zanizania stawek, bo przez takich wlasnie, pensje stoja... NIE dla pracownikow kilkumiesiecznych co mieszkaja po 10 w pokoju, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (71)