Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE! Rewelacyjne dane z rynku pracy
PILNE! GUS podał dane o wynagrodzeniach

Prezes PZU Michał Krupiński zdymisjonowany

Prezes PZU Michał Krupiński zdymisjonowany

Fot. Jan BIELECKI

Prezes PZU Michał Krupiński został odwołany - o czym poinformowano w komunikacie. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

W środę rada nadzorcza PZU SA odwołała z dniem 22 marca 2017 r. prezesa spółki Michała Krupińskiego - poinformował w komunikacie zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.

"Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej ("PZU SA", "Spółka") informuje, że w dniu 22 marca 2017 roku Rada Nadzorcza Spółki odwołała z dniem 22 marca 2017 roku Pana Michała Krupińskiego z funkcji Prezesa Zarządu PZU SA i ze składu Zarządu PZU SA" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że uchwała weszła w życie z dniem podjęcia i nie zawiera informacji o przyczynach odwołania. Z informacji WP money wynika, że rada nadzorcza podjęła taką decyzję, żeby przerwać trwający 1,5 roku konflikt, który utrudniał zarządzanie spółką.

O odwołaniu Michała Krupińskiego wcześniej nieoficjalnie informowało Radio Zet.

Z banku do PZU

Michał Krupiński był prezesem największego polskiego ubezpieczyciela od stycznia 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła tę uchwałę w maju ubiegłego roku.

Od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

W latach 2006 – 2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

Zwolnienia grupowe w PZU

W środę największa w Polsce grupa ubezpieczeniowa ogłosiła, że zwolni do końca roku około tysiąca pracowników. Zarząd poinformował, że porozumiał się w tej sprawie ze związkami zawodowymi w firmie. Więcej czytaj TUTAJ.

Czytaj także: Wyniki PZU. Prezes negatywnie ocenia działalność swojego poprzednika

Czytaj także
Polecane galerie
MARIAN
2017-03-24 00:08
TO JEST TA DOBRA ZMIANA, TRZA Z PZU UCIEKAĆ, ZA WYSOKIE MAJĄ UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE, ZA PAZERNOŚĆ NALEŻY SIĘ IM UPADŁOŚĆ.
ciągle w komunie
2017-03-23 13:57
Nie odpalał kasy na PIS i prezesa to znajdą bardziej pokornego , firmy państwowe i politycy to zawsze ukryty jest przekręt ,chcesz zarabiać to odpal nam
wojtek
2017-03-23 11:18
Profesjonalny kolo. Przykre
Pokaż wszystkie komentarze (38)