Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski okręt na kursie w stronę Sztokholmu

0
Podziel się

Może mieć to związek z operacją szwedzkiej armii na Archipelagu Sztokholmskim, gdzie - nieoficjalnie - szuka się uszkodzonego rosyjskiego okrętu podwodnego.

Rosyjski okręt na kursie w stronę Sztokholmu
(Louis Vest/Flickr)
bDHFTVpN

Statek Professor Logachev, wyposażony w sprzęt do podwodnych poszukiwań może mieć związek z operacją szwedzkiej armii na Archipelagu Sztokholmskim, gdzie - nieoficjalnie - szuka się uszkodzonego rosyjskiego okrętu podwodnego.

Norweska gazeta _ Dagbladet _ podkreśla, że statek który zmierza z Sankt Petersburga, jest specjalnie skonstruowany do badania dna morskiego. Posiada między innymi mini- łódź podwodną do badań.

Szwedzka gazeta _ Expressen _ podkreśla, że sa znaki świadczące o związku między operacją militarną na Archipelagu, a _ Profesorem Logachevem _. Donosi, że kilka holenderskich statków, które brały udział niedawno w ćwiczeniach NATO na Bałtyku, znajduje się w pobliżu tego statku.

bDHFTVpP

Tymczasem szwedzkie władze wydały wczoraj jedynie lakoniczny komunikat na temat trwającej operacji. Ma ona na celu sprawdzenie, czy nie doszło do aktywności obcych państw na szwedzkich wodach, podano. Ale doniesienia medialne, o domniemanym poszukiwaniu rosyjskiej łodzi, nie są komentowane.

Czytaj więcej w Money.pl

bDHFTVqq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)