Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. USA i Europa grożą Kremlowi ich zaostrzeniem

0
Podziel się:

Istnieje związek między sankcjami a pełnym wdrożeniem uzgodnień z Mińska - czytamy w oświadczeniu Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej.

Sankcje wobec Rosji. USA i Europa grożą Kremlowi ich zaostrzeniem
(European Council)

Europa i Stany Zjednoczone grożą Rosji kolejnymi sankcjami. Późnym popołudniem zorganizowano wideokonferencję z udziałem prezydenta USA, szefa Rady Europejskiej, kanclerz Niemiec, prezydenta Francji oraz premierów Wielkiej Brytanii i Włoch.

Jeśli porozumienie z Mińska będzie nadal łamane, Zachód zaostrzy sankcje wobec Rosji. Takie są uzgodnienia unijnych przywódców z amerykańskim prezydentem, o których poinformował przewodniczący Rady Europejskiej.

_ Istnieje związek między sankcjami a pełnym wdrożeniem uzgodnień z Mińska _ - czytamy w oświadczeniu Donalda Tuska.

Nie wynika z niego jednak, czy jeśli teraz wystąpi chwilowe uspokojenie sytuacji na Ukrainie, to Unia również zdecyduje się na dalsze restrykcje. Już słychać głosy, że Wspólnota nie powinna czekać z decyzjami na to, co jeszcze wydarzy się na Ukrainie, bo Rosja od pierwszego dnia obowiązywania rozejmu łamała mińskie postanowienia.

Sprawą relacji z Rosją i ewentualnych dalszych sankcji europejscy przywódcy zajmą się na szczycie w Brukseli za niecałe trzy tygodnie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)