Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm wybrał członków komisji ds. Amber Gold

13
Podziel się:

Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska, Marek Suski, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta z PiS; Krzysztof Brejza z PO; Paweł Grabowski z Kukiz'15; Witold Zembaczyński z Nowoczesnej i Andżelika Możdżanowska z PSL wejdą w skład komisji śledczej ds. Amber Gold - zdecydował Sejm.

Sejm wybrał członków komisji ds. Amber Gold
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Za powołaniem tych osób w skład komisji opowiedziało się w piątkowym głosowaniu 440 posłów, 2 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu.

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann została przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. W skład prezydium weszli też Marek Suski (PiS) oraz Paweł Grabowski (Kukiz'15). W piątek odbywa się pierwsze posiedzenie tej komisji.

Pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji ma się odbyć - zgodnie z zapowiedziami Wassermann - 7 września.

Komisja śledcza ma zbadać i ocenić prawidłowość i legalność działań podejmowanych w odniesieniu do działalności podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold przez: członków rządu, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

Komisja ma zbadać też działania, jakie podejmowali: prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego i podlegli im funkcjonariusze publiczne, właściwe rzeczowo i miejscowo urzędy skarbowe, izby skarbowe oraz urzędy kontroli skarbowej, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw, w szczególności szefowie ABW i CBA oraz Komendant Główny Policji i podlegli im funkcjonariusze publiczni.

Komisja śledcza ma także zbadać działania podejmowane ws. Amber Gold przez Komisję Nadzoru Finansowego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Paweł
5 lata temu
Swoją drogą, ciekawe ile od posiedzenia zarabiają członkowie komisji
Gdańsk
6 lat temu
Jeśli wygra,za gdańską ośmiornice urzędniczo-prawniczą zapłacimy wszyscy.A część tej kasy gdzieś jest.W Amber Gold pracowali doświadczeni bankierzy z róznych banków.
kamil
7 lat temu
Co to za komisja bez pani poseł Pawłowicz?
slask gosc
7 lat temu
Komisja Amber Gold to tylko przykrywka - dla upadlych Skokow i Machlojek Marcina D.To po to zeby ludzie zapomnieli o skokach i Marcina D.
misio
7 lat temu
poseł Pięta - kabaret