Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Indie-USA. Impas w handlu materiałami jądrowymi przełamany?

0
Podziel się:

Według mediów w Indiach negocjatorzy obu stron osiągnęli porozumienie w sprawie odpowiedzialności prawnej amerykańskich dostawców w razie wypadku jądrowego.

Barack Obama i premier Indii - Narendra Modi.
Barack Obama i premier Indii - Narendra Modi. (PAP/EPA)
bEKmczQl

USA i Indie przełamały impas utrzymujący się dotąd w rozmowach w sprawie porozumienia o handlu materiałami jądrowymi - podały indyjskie media. W Indiach z oficjalną wizytą przebywa amerykański prezydent Barack Obama.

Aktualizacja 13:57

USA i Indie przełamały impas utrzymujący się dotąd w rozmowach w sprawie porozumienia o handlu materiałami jądrowymi - ogłosili prezydent Barack Obama, przebywający w Delhi z oficjalną wizytą, oraz indyjski premier Narendra Modi. Modi podkreślił z kolei, że Indie są coraz bliższe komercyjnej współpracy z USA w sprawie handlu materiałami jądrowymi.

bEKmczQn

Wcześniej media indyjskie podały, że negocjatorzy obu stron osiągnęli porozumienie w sprawie odpowiedzialności prawnej amerykańskich dostawców w razie wypadku jądrowego, a USA przestały nalegać na możliwość monitorowania lokalizacji dostarczonych do Indii materiałów.

Zastój w rozmowach o porozumieniu, które ma umożliwić amerykańskim firmom sprzedawanie Indiom technologii i paliwa do budowy nowych elektrowni atomowych, stanowił jeden z bardziej drażliwych tematów w relacjach między Delhi a Waszyngtonem - zauważa agencja Reutera.

Barack Obama od niedzieli przebywa w Indiach z trzydniową wizytą. Jako pierwszy prezydent USA odwiedził ten kraj dwukrotnie podczas swojej kadencji. Podróż ma potwierdzić i wzmocnić dobre relacje między USA i Indiami, które z uwagi na ekspansję Chin są na rękę obu stronom.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKmczQt
bEKmczQO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)