Notowania

Ustawa o transporcie godzi w rynek. Nowelizacji przeciwny i Uber, i taksówkarze

Resort zmierza przeforsować regulacje, które zablokują działanie w Polsce takim firmom, jak Uber czy Taxify. Utrudnią również życie korporacjom taksówkarskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alper Çuğun/Flickr (CC BY 2.0))
Resort zamierza przeforsować regulacje, które zablokują działanie w Polsce takim firmom, jak Uber czy Taxify.

Resort zamierza przeforsować regulacje, które zablokują działanie w Polsce takim firmom, jak Uber czy Taxify. Utrudnią również życie korporacjom taksówkarskim.

To jest zupełnie nowa wersja przepisów, niż te, które powstały po wcześniejszych uzgadnianiach społecznych - pisze "Rzeczpospolita". Nowelizacja ustawy o transporcie wprowadza rozwiązania, które nie podobają się zarówno operatorom takich aplikacji, jak Uber czy Taxify, ale i taksówkarzom.

Kontrowersyjny jest choćby obowiązek, aby pośrednik przy przewozie osób posiadał wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo numer KRS. Dla korporacji taksówkarskich to kolejne biurokratyczne obciążenie. Ale dla Ubera czy Taxify to już sprawa gardłowa.

*Zobacz także: Polityk o Uberze: jakość tej usługi jest dla warszawiaków wygodna: *

Uniemożliwi to ubieganie się o licencję przez "firmy zagraniczne prawnie i faktycznie niefunkcjonujące w Polsce”, co oznacza, że Uber czy Taxify, które swoje tzw. centra bilingowe mają za granicą, nie będą mogły działać - tłumaczy dziennik.

Operatorzy łączący pasażerów z licencjonowanymi taksówkarzami – mytaxi i iTaxi - są w lepszej sytuacji, bowiem ich projektowana ustawa nie dotyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, taksówkarze, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-11-2018

Mi$Rejestracja działalności to obciążenie? Każda korporacja Taxi jest zarejestrowana. Ktoś chyba chce pod Ubera napisać artykuł. Jeżeli dla Uber czy … Czytaj całość

02-11-2018

polkieZa uberem stoi 7yd z usa.

02-11-2018

RafałTen tekst jest bez sensu... Każdy taksówkarz jak ma działalność to i tak jest wpisany do CEIDG. Czyli mają się obawiać czegoś co już zrobili? No bez … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)