Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Uchodźcy dostaną 500 zł na dziecko? Minister: Tak, jeśli z nami zostaną

0
Podziel się:

Uchodźcy, którzy będą chcieli zostać w Polsce na stałe dostaną dodatek w postaci 500 zł na każde dziecko - wynika z treści ustawy programu Rodzina 500+. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk potwierdza w programie #dziejesienazywo, że im także będzie przysługiwać świadczenie.

Uchodźcy dostaną 500 zł na dziecko? Minister: Tak, jeśli z nami zostaną
(WP)
bEECXdYR

Uchodźcy, którzy będą chcieli zostać w Polsce na stałe, dostaną dodatek w postaci 500 zł na każde dziecko - wynika z treści ustawy programu Rodzina 500+. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk potwierdza w programie #dziejesienazywo, że im także będzie przysługiwać świadczenie.

- W projekcie ustawy są zawarte rozwiązania, że tylko te osoby które z rodzinami będą wiązać z Polską swoją przyszłość, będą mogły otrzymywać to świadczenie - mówił Bartosz Marczuk.

bEECXdYT

500 zł na dziecko przysługiwać będzie uchodźcom mającym kartę pobytu z adnotacją umożliwiającą im pracę w Polsce. Szacuje się, że taki dokument można dostać po ok. roku do półtora od przyjazdu do naszego kraju.

Minister dodał, że dzięki programowi Rodzina 500+ z życia w nędzy wyjdzie blisko połowa dzieci.

bEECXdZu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)