Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Coraz więcej Ukraińców płaci ZUS. Ale do kraju wysyłają też rekordowe kwoty

23
Podziel się

Tylko do końca maja wydanych zostało 152 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemcom.

Jak wskazują dane ZUS, najwięcej cudzoziemców zarejestrowanych w ZUS jest w Warszawie oraz Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.
Jak wskazują dane ZUS, najwięcej cudzoziemców zarejestrowanych w ZUS jest w Warszawie oraz Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. (Artur Sasik/ EAST NEWS)
bDSgVVVh

Ponad 400 tys. Ukraińców pracuje na polską emeryturę. Jednocześnie o 700 mln zł więcej pieniędzy wysłali do swoich domów niż przed rokiem.

Liczba pracowników z Ukrainy opłacających składkę ZUS w Polsce wzrosła z 270,3 tys. na koniec II kwartału 2017 roku do 403,24 tys. na koniec II kw 2018 roku – informuje Polska Agencja Prasowa.

bDSgVVVj

Jak informowaliśmy w money.pl, liczba obcokrajowców płacących składki stale rośnie. Jeszcze 10 lat temu w Polsce składki emerytalne lub rentowe do ZUS płaciło zaledwie 65 tys. obcokrajowców. Przed czterema laty ich liczba urosła do 124 tys. W czerwcu ubiegłego roku było ich 378 tys., a dziś już 541 tys.

Jak wskazują dane ZUS, najwięcej zarejestrowanych jest w Warszawie oraz Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

bDSgVVVp

Jednocześnie wartości transferów pieniędzy wysyłanych z Polski na Ukrainę sięga rekordów. Jak poinformowała agencja informacyjna UNIAN, Ukraińcy wysłali do swoich rodzin o 700 milionów zł więcej niż w ubiegłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSgVVVK
praca
wiadomości
KOMENTARZE
(23)
pracownik
3 lata temu
Kiedy w Polsce Polak będzie godnie zarabiał ? Przedsiębiorco- zatrudniając ukraińca okradasz Polaka !!!
Polak
3 lata temu
Dlaczego Polska kraj UE zatrudnia ukraińców , którzy nie są w UE ? Dlaczego Polska nie chroni swoich rynków pracy jak chronili Niemcy, Francuzi, Anglicy po wejściu Polski do UE ? Polacy mogli być tam zatrudniani po 7 latach !!!
do domu !
3 lata temu
DO-wolny38--- Już nie cieszy was ukraińcy samostyjna ukraina, za którą wymordowaliście 200 tysięcy polskich dzieci, kobiet, starców, mężczyzn ? Żyjcie i pracujcie u siebie na samostyjnej upainie, ku chwale upa i bandery, a nie w Polsce !!!!
bDSgVVVL
Soko
3 lata temu
Pracuję w firmie transportowej gdzie na 120 kierowców ok.100 pochodzi z ukrainy i białoruśi.Posiadają zero umiejętności przy''prowadzeniu'' 40-ton.Nie wiedzą co to prysznic spotykając ich-na stacjach paliw zostawiają syf jak kibice wracający z meczu komunikacją miejską.Ostatnio kręciłem pauze,obok stały dwa zestawy z ukraincami,pili prawie całą noc,rano się budzę nie ma ani jednego !!! Pojechali w trase na rauszu...To jest polityka taniego pracownika
UJ
3 lata temu
Z CZEGO TU SIĘ CIESZYĆ, Z V KOLUMNY UKRAIŃSKIEJ, Z TEGO, ZE Z POLSKI WYCIEKAJĄ NA UPAINĘ PIENIĄDZE.....
...
Następna strona