Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
świat
21.04.2015 06:41

USA zaoferowały Ukrainie ponad 17 mln dolarów pomocy humanitarnej

Wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiał z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat konfliktu na wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiał z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat konfliktu na wschodzie kraju i zaoferował mu dodatkowe 17,7 mln dolarów na pomoc humanitarną - poinformował Biały Dom.

Środki te mają zostać przeznaczone na żywność czy wodę. Biden i Poroszenko omówili też wysiłki władz w Kijowie dotyczące reform.

"Wiceprezydent z zadowoleniem przyjął powołanie nowego szefa biura antykorupcyjnego i wezwał do wprowadzania w życie kolejnych reform dotyczących praworządności, w tym ustawodawstwa antymonopolowego oraz systemu sprawiedliwości" - czytamy w oświadczeniu Białego Domu.

W ubiegły czwartek Poroszenko powołał 35-letniego prawnika Artema Sytnyka na stanowisko dyrektora Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NBA). Powstaje ono na mocy ustaw antykorupcyjnych, uchwalonych przez parlament w Kijowie jesienią 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski z Bidenem o sankcjach dla Rosji Obaj rozmówcy są zgodni co do konieczności wypełnienia przez wspieranych przez Rosję separatystów warunków porozumienia mińskiego.
Najemnicy z USA wspierają ukraińską armię Niemiecki tabloid, powołując się na BND, twierdzi, że służby amerykańskie potwierdziły nieoficjalnie tajne operacje elitarnego oddziału na Ukrainie.
Nie będzie spotkania Putina z Obamą Według rzeczniczki spotkanie prezydentów w cztery oczy jest wykluczone, jednak Obama i Putin zetkną się zapewne podczas uroczystości w Normandii.
Tagi: świat, usa, prezydent, konflikt, ukraina, joe biden, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz